Books: History

Number of items: 155

15624.

12 000 HUF
32,43
35,29
15625.

12 000 HUF
32,43
35,29
15626.

3 400 HUF
9,19
10,00
M. Amédée Gabourd: Histoire de France. I-III. Depuis les Origines Gauloises Jusqu? Nos Jours par - -. Troisiéme édition. Paris, 1846, Jacques Lecoffre et C., XI+400; 4+399;4+460 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal.
15627.

5 000 HUF
Horváth József (szerk.): Trianoni Magyarország mezőgazdasága (Magyar mezőgazdaság) 1.-2. kötet . Bp.,(1940), Uj Barázda. Címlapot Gebhardt Tibor (Gönczi-Gebhardt Tibor) tervezte. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötésben. 1. kötet gerince sérült, kötése kissé laza, néhány lapja kissé szamárfüles. 2. kötet gerince kissé sérült, kissé kopott borítóval. Mindkét kötet kötéstábla belsejében beragasztott M. Kir. Kereskedelmi Hivatal ajándéka feliratú címkével.
15628.

Horváth József (szerk.): Trianoni Magyarország mezőgazdasága (Magyar mezőgazdaság) 1.-2. kötet . Bp.,(1940), Uj Barázda. Címlapot Gebhardt Tibor (Gönczi-Gebhardt Tibor) tervezte. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötésben. 1. kötet gerince sérült, kötése kissé laza, néhány lapja kissé szamárfüles. 2. kötet gerince kissé sérült, kissé kopott borítóval. Mindkét kötet kötéstábla belsejében beragasztott "M. Kir. Kereskedelmi Hivatal ajándéka" feliratú címkével.

7 000 HUF
18,92
20,59
15629.

6 000 HUF
Geschichte des Kaisers Napoleon von P. M. Laurent. Illustrirt von Horaz Verznet. Leipzig, 1840., J.J. Weber Verlagsbuchhandlung, 1 (díszcímlap) t. + 1 (címkép) t. +VII+904 p. Rendkívül gazdag szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal, a díszcímlap sarkán, valamint a 9/10. lap sarkán hiánnyal, 871/872. lap aljának szélén hiánnyal, valamint a 415/416. lap alsó sarkán hiánnyal, egy javított és sérült (687/688.), és egy javított (657/658.), néhány lap szélén egészen kis szakadással, megviselt állapotban.
15630.

6 000 HUF
Gróf Klebelsberg Kunó beszédei, cikkei és törvényjavaslatai. 1916-1926. Bp., 1927., Athenaeum, 1 t.+XII+687 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé piszkos borító, egy kap kijár
15631.

5 000 HUF
Bethlen János: Erdély története 1629-1673. Ford.: P. Vásárhelyi Judit. Az utószót és a jegyzeteket írta: Jankovics József. A mutatókat összeállította: Jankovics József és Nyerges Judit. Bp., 1993, Balassi, 669+3 p. Kiadói kartonált papírkötés.
15632.

5 000 HUF
15633.

3 000 HUF
15634.

5 000 HUF
Leiningen-Westerburg Károly, gróf honvédtábornok levelei és naplója 1848-1849. Ford. és bev.: Marczali Henrik.  Bp., 1900, Budapesti Hirlap ny. [6], XXX, [2], 241,[2]p., 2t. (színes), 4 mell. (1 kihajtható). Aranyozott gerincű, kiadói félpergamen kötésben kevés kis sérüléssel.
15635.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF