Books: Architecture, Art

Number of items: 164

Pter Fendi. 40 Erotic Aqurelles with a Portrait of the Artist. By Josef Danhauser. Los Angeles, 1970, The Hogarth Guild. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
16588.

8 000 HUF
22,60
25,81
Hungarian Modernism 1900-1950. Selection from the Kieselbach Collection. Bp.,1999, Kieselbach Gallery. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kartontokban, jó állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
16589.

7 000 HUF
19,77
22,58
Molnos Péter: Aba-Novák. Bp., 2006, Népszabadság, 312 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
16590.

5 000 HUF
14,12
16,13
Ecce Homo. I-II. könyv. Fényképezte és összeállította: Olasz Ferenc. Bp., 2005-2006, Pierrot. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Mindkét kötet a szerző által aláírt!
16591.

6 000 HUF
16,95
19,35
Barcsay, Vajda, Ámos, Korniss, Anna, Bálint. Antal-Lusztig-Gyűjtemény 1. /Antal-Lusztig-Collection 1. Debrecen, 2018, Déri Múzeum. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, műanyag védőfóliában.
16592.

4 000 HUF
11,30
12,90
16593.

3 600 HUF
10,17
11,61
Párizs-Budapest 1890-1960. Képzőművészeti kapcsolatok Párizs és Budapest között. Bp., 2017. Virág Judit Geléria. Kiadói kartonált papírkötésben
16594.

5 000 HUF
14,12
16,13
9
Kolligátum , benne:  Nagy Virgil: A görög és római építés alaktana c. előadásainak vezérfonala. Írta: Waelder Gyula építész, az ókori építési tanszék tanársegéde. Bp., 1920., Németh József, 45+1 p.; 1943 Építészet III. köt. 2. füzet. Bp., 1943., Kir. M. Egyetemi Ny. 1 t.+33-63+1+10 p.; 1944 Építészet IV. köt. 2. füzet. Bp., 1943., Kir. M. Egyetemi Ny., 33-63+6 p.; Bogdánfy Géza és Gerlóczy Gedeon okl. építészek munkái. 1922-1923. Bp., 1923., Fejér és Glatter-ny., fekete-fehér képanyaggal illusztrált. 31+1 p.;  Átkötött félvászon-kötés, az első mű eredeti elülső borítójának egy részletét az átkötéskor felhasználták, kissé kopott borítóval.
16595.

5 000 HUF
14,12
16,13
Moderne Kunst in Meister-Holzschnitten. Nach Gemalden und Sculpturen Berühmter Meister Der Gegenwart. XIX. Band. Szöveges és képkötet. Berlin, é.n., Rich. Bong. Német nyelven. Egész és kétoldalas illusztrációkkal. Kiadói festett egészvászon borítókkal, kopott borítókkal, helyenként lapszéli szakadásokkal és foltokkal, a képkötetben egy lapot körbevágtak.
16596.

6 000 HUF
16,95
19,35
Chinese Paper Cut-Outs. Photographs by W. and B. Forman. Text by J. Hejzlar. Translated by I. Havlu. London, 1960, Spring House. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, karton védőtokban.
16597.

4 000 HUF
11,30
12,90
A múlt szabadsága. Válogatás Alföldi Róbert fotógyűjteményéből. Neoavantgárd fotóművészet Magyarországon az 1960-as évektől napjainkig. Szerk.: Kolozsváry Marianna. Bp., 2016., ARTneo-Magyar Fotográfusok Háza - Mai Manó Ház. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Bada Tibor [Bada Dada], Hajas Tibor, El Kazovszkij, Lakner László, feLugossy László, Swierkiewicz Róbert, Vajda Lajos és mások munkái. Kiadói kartonált papír kötésben, a műtárgyjegyzékben és néhány lapon ceruzás aláhúzással, bejelöléssel.
16598.

4 000 HUF
11,30
12,90
18
... és akkor megérkeztek az Inkák. Kincsek a spanyol hódítás előtti Peruból. Bp., 2007., Szépművészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16599.

4 000 HUF
11,30
12,90

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 406:
From  9 November to 18 November
Viewing: from 15 to 18 November
Payment deadline is 3 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.