Antique

Number of items: 45

11537.

36 000 HUF
97,30
105,88
Ikon ezüst (Ag) okláddal. XX: sz. eleje, fa táblán. 18x22 cm
11538.

28 000 HUF
75,68
82,35
25
11539.

50 000 HUF
135,14
147,06
Mankala, fa, gyöngyház berakással, kopott, apró repedésekkel, XX sz. közepe, h: 61 cm. A Mankala valószínűleg a világ legrégebbi játéka. Afrikában és a Közel-Keleten mindenütt játsszák, több száz különböző néven ismert, és a szabályoknak is számos változata létezik. Minden változatban két játékos köveket vagy magokat mozgat egy sor kupán keresztül, és megpróbálja a legtöbb bábut elkapni. Bár a játék egyszerűnek tűnik, matematikai és stratégiai számításokat igényel, és ugyanolyan összetett és kihívást jelenthet, mint a sakk. Az Afrikában használt legalapvetőbb mankala táblák a földbe vájt vagy sziklaalakzatokba vágott lyukak. Míg egyes táblák egyszerűek, másokon állat- vagy emberfigurák, vagy akár a falusi élet egész jelenetei is szerepelnek. Afrika számos részén a bonyolult mankala-készletek az illető tekintélyét jelzik. A mankala bonyolultabb változatait hagyományosan csak férfiak játszották. Néha a magokat a játék során feleségeknek, férfiaknak vagy szarvasmarháknak nevezik; a csészék házakat vagy falvakat jelképeznek, és az egész tábla az univerzumot is ábrázolhatja. Az ilyen mélyebb jelentések segítenek megmagyarázni, hogy a mankalát miért játsszák néha vallási vagy ünnepi alkalmakkor, valamint szórakozás céljából.
11540.

90 000 HUF
243,24
264,71
11542.

26 000 HUF
70,27
76,47
11543.

20 000 HUF
54,05
58,82
11544.

20 000 HUF
54,05
58,82
11545.

30 000 HUF
81,08
88,24
11546.

22 000 HUF
59,46
64,71
Műszerdoboz bábák számára, tartalom nélkül, fém, réz vereten 17124 sz. M. Kir. szabadalom Demjén Ign. Műszaki fém- és pléhcikkek gyára, Budapest felirattal, kissé kopott, h: 30,5 cm
11547.

3 000 HUF
10
Szecessziós fém tál. Domborműves díszítéssel. Jelzés nélkül. d: 24 cm
11548.

4 000 HUF
Alpakka díszváza / pohár párban. Hibátlan üvegbetéttel. 17 cm
11549.

3 800 HUF
10,27
11,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF