Antique

Number of items: 45

11537.

36 000 HUF
101,69
116,13
Ikon ezüst (Ag) okláddal. XX: sz. eleje, fa táblán. 18x22 cm
11538.

28 000 HUF
79,10
90,32
25
Osztrák art deco íróasztal készlet, XX. sz. első fele. Fekete márvány, felületzáró festéssel, fém szerelékekkel, jó állapotban.
11539.

50 000 HUF
141,24
161,29
Mankala, fa, gyöngyház berakással, kopott, apró repedésekkel, XX sz. közepe, h: 61 cm. A Mankala valószínűleg a világ legrégebbi játéka. Afrikában és a Közel-Keleten mindenütt játsszák, több száz különböző néven ismert, és a szabályoknak is számos változata létezik. Minden változatban két játékos köveket vagy magokat mozgat egy sor kupán keresztül, és megpróbálja a legtöbb bábut elkapni. Bár a játék egyszerűnek tűnik, matematikai és stratégiai számításokat igényel, és ugyanolyan összetett és kihívást jelenthet, mint a sakk. Az Afrikában használt legalapvetőbb mankala táblák a földbe vájt vagy sziklaalakzatokba vágott lyukak. Míg egyes táblák egyszerűek, másokon állat- vagy emberfigurák, vagy akár a falusi élet egész jelenetei is szerepelnek. Afrika számos részén a bonyolult mankala-készletek az illető tekintélyét jelzik. A mankala bonyolultabb változatait hagyományosan csak férfiak játszották. Néha a magokat a játék során feleségeknek, férfiaknak vagy szarvasmarháknak nevezik; a csészék házakat vagy falvakat jelképeznek, és az egész tábla az univerzumot is ábrázolhatja. Az ilyen mélyebb jelentések segítenek megmagyarázni, hogy a mankalát miért játsszák néha vallási vagy ünnepi alkalmakkor, valamint szórakozás céljából.
11540.

90 000 HUF
254,24
290,32
11542.

26 000 HUF
73,45
83,87
11543.

20 000 HUF
56,50
64,52
11544.

20 000 HUF
56,50
64,52
11545.

30 000 HUF
84,75
96,77
11546.

22 000 HUF
62,15
70,97
Műszerdoboz bábák számára, tartalom nélkül, fém, réz vereten 17124 sz. M. Kir. szabadalom Demjén Ign. Műszaki fém- és pléhcikkek gyára, Budapest felirattal, kissé kopott, h: 30,5 cm
11547.

3 000 HUF
8,47
9,68
10
Szecessziós fém tál. Domborműves díszítéssel. Jelzés nélkül. d: 24 cm
11548.

4 000 HUF
11,30
12,90
Alpakka díszváza / pohár párban. Hibátlan üvegbetéttel. 17 cm
11549.

3 800 HUF
10,73
12,26

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 406:
From  9 November to 18 November
Viewing: from 15 to 18 November
Payment deadline is 3 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.