Number of items: 363

Zsolnay Sinkó András terv, Egyes róka (Természet után, kertben) (1935) 10x18cm, eozinmázas porcelánfajansz, jelzett, apró mázrepedésekkel.
11183.

Zsolnay Sinkó András terv, Egyes róka (Természet után, "kertben") (1935) 10x18cm, eozinmázas porcelánfajansz, jelzett, apró mázrepedésekkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
20 000 HUF
60,06
71,94
Minimum bid:
24 000 HUF
Zsolnay fali dísztányér pár. Színesen festett porcelán. Öblében hortenzia virágcsokor. Festette: Kincse Judit. Jelzett. Hibátlan. d: 40 cm
11184.

Available for bidding
60 000 HUF
180,18
215,83
Minimum bid:
60 000 HUF
Antik Herendi Eszterházy mintás váza, Jelzett: máz feletti kézzel festett herendi jelzés és datált, 1857. Korának megfelelő állapotban. m: 18 cm. Az Esterházy család Herend egyik első arisztokrata támogatója volt. Az Esterházy-minta a ,,kínaizáló porcelánokról kapta nevét. Minden valószínűség szerint Gróf Esterházy József szentpétervári útjáról hozott magával kínai porcelánokat. Ezeket a mintákat először az Esterházy Miklós pápai kastélyának fogadótermébe készülő óriás méretű porcelánvázákra festették. A rozsda- illetve téglavörös alapra fehérrel festett finom ornamentika kis virágokat, kínai betűket, illetve mocsári zsurlót vonultat fel. A minták inverze is gyakran előfordul az edények belsejében.
11185.

Antik Herendi Eszterházy mintás váza, Jelzett: máz feletti kézzel festett herendi jelzés és datált, 1857. Korának megfelelő állapotban. m: 18 cm. "Az Esterházy család Herend egyik első arisztokrata támogatója volt. Az Esterházy-minta a ,,kínaizáló" porcelánokról kapta nevét. Minden valószínűség szerint Gróf Esterházy József szentpétervári útjáról hozott magával kínai porcelánokat. Ezeket a mintákat először az Esterházy Miklós pápai kastélyának fogadótermébe készülő óriás méretű porcelánvázákra festették. A rozsda- illetve téglavörös alapra fehérrel festett finom ornamentika kis virágokat, kínai betűket, illetve mocsári zsurlót vonultat fel. A minták inverze is gyakran előfordul az edények belsejében."

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
50
Minimum bid:
85 000 HUF
11186.

Available for bidding
40 000 HUF
120,12
143,88
Minimum bid:
40 000 HUF
Herendi Viktória mintás süteményes készlet, kézzel festett, jelzett, hibátlan.
11187.

Available for bidding
70 000 HUF
210,21
251,80
Minimum bid:
75 000 HUF
Herendi Viktória mintás füles kínáló, kézzel festett, jelzett, hibátlan, 46×23 cm, m:13 cm
11188.

Available for bidding
38 000 HUF
114,11
136,69
15
Minimum bid:
65 000 HUF
Herendi Viktória mintás hármas kínálótál, szív alakú fogóval. Kézzel festett porcelán, erősen kopott, jelzett, d: 33 cm.
11189.

Available for bidding
34 000 HUF
102,10
122,30
Minimum bid:
36 000 HUF
Herendi Viktória mintás kaspó, kézzel festett, jelzett, kopott, m:17 cm
11190.

Available for bidding
20 000 HUF
60,06
71,94
Minimum bid:
24 000 HUF
Herendi Viktória mintás kagylós kínáló, kézzel festett, jelzett, kopott, 21×22 cm
11191.

Available for bidding
16 000 HUF
48,05
57,55
Minimum bid:
24 000 HUF
Herendi Viktória mintás váza. Kézzel festett porcelán, jelzett, kopott, m: 15 cm.
11192.

Available for bidding
14 000 HUF
42,04
50,36
Minimum bid:
14 000 HUF
Herendi Viktória mintás porcelán tálka. Kézzel festett, jelzett, kopott 18x14 cm
11193.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
8 500 HUF
Herendi Viktória mintás porcleán cipő. Kézzel festett, jelzett, hibátlan. 10 cm
11194.

Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
5 500 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 404:
From  12 October to 21 October
Viewing: from 18  to 25 October
Payment deadline is 5 November

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.