Books: Travelling, Local History

Number of items: 219

15000.

20 000 HUF
54,05
58,82
15001.

12 000 HUF
32,43
35,29
Borsod vármegye. (Borsod, Gömör és Kishont k. e. .e vármegyék.) I. rész: Borsod vármegye és népességének története. II. rész: Borsod vármegye mai viszonyainak helyrajza. III. rész: Miskolc. IV. rész: Községi adattár. V. rész: Személyi adattár. Szerk.: Csíkvári Antal. Vitéz Borbély-Maczky Emil ajánlásával és kövecsesi Lukács Endre előszavával. Vármegyei Szociográfiák V-VI. köt. Bp.,(1939),Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 86+2+151+41+2+176+513 (háromhasábos számozás) + 1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, javított félműbőr gerinccel, és javított kötéstáblákkal, néhány lapnál a fűzés laza (II. r./98-111 között),egy lap kijár és sérült (IV. r.161/162.)
15002.

8 000 HUF
Miskolc. Szerk.: Dr. Halmay Béla és Leszih Andor. Magyar Városok Monográfiája. Bp., 1929., Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala, (Wodianer F. és Fiai-ny.), VI+2+546 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel, aláhúzásokkal.
15003.

3 600 HUF
9,73
10,59
15004.

12 000 HUF
32,43
35,29
Palócok I-IV. köt. I. köt.: Kutatástörténet, föld és nép. Szerk: Bakó Ferenc. II. köt.: Újkori történelem és népi társadalom. III. köt.: Termelés és javak felhasználása. IV. köt.: Rítus és folklór. Eger, 1989, Heves Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér képekkel, rajzokkal és térképekkel illusztrált. Kiadói egészműbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a borítón egészen kis szakadásokkal.
15005.

12 000 HUF
32,43
35,29
15006.

8 000 HUF
Borsod-Abaúj-Zemplén megye képes műemlékjegyzéke. I-VII. köt. I. köt.: Miskolc és környéke. II. köt.: Mezőkövesd és környéke. III. köt.: Sajó völgye - Ózd környéke. IV. köt.: Tokaj és környéke. V. köt.: Hernád völgye - Encs környéke. VI. köt.: Bódva völgye - Edelény környéke. VII. köt.: Sárospatak és környéke. Szerk.: Szabadfalvi József, Cseri Miklós. Miskolc, 1992- ,(Debrecen, Alföldi-ny.) Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
15007.

5 000 HUF
Győr vármegye települései 18-19. századi kéziratos térképeken. Győr, 2003., Győr-Moson-Sopron Megye Levéltára. Szerk.: Néma Sándor. Térképekkel gazdagon illusztrált.   Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15008.

3 000 HUF
Csoma József: Abaúj-Torna vármegye nemes családjai. Miskolc, 1992, Abaúji Szövetség-Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Reprint kiadás (Kassa, 1807, Forster, Wesselényi és Társa.) Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
15009.

3 600 HUF
9,73
10,59
Ujváry Zoltán: Mátyás király Gömörben. Mondák, anekdoták a néphagyományban. Szilágyi Imre illusztrációival. Debrecen, 1990., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.
15010.

3 000 HUF
Szabolcs vármegye. (Szabolcs és Ung k. e. e. vármegyék.) Szerk.: Dienes István. I. rész.: A föld. II. rész.: A nép. III. rész: Községi adattár. IV. rész.: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. IV. köt. Szerk.: Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Kertész János, Nyárády Mihály. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala,(Merkantil-ny.), 370+540 (háromhasábos számozás) p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott,festett egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, kopott borítóval, sérült gerinccel.  A könyv szerkesztője, Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus fiának, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15011.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF