Judaica

Number of items: 14

Olvashatatlan jelzéssel, a XX. sz. elején működött, feltehetően német vagy osztrák festő munkája: Orosz zsidó portréja (Russischer Jude), 1904 v. 1914. Szén, papír. Üvegezett fa keretben. 20x13,5 cm / Unreadable signature, probably work of a German or Austrian painter from the early XXth century: Russian jew (russischer Jude), 1904 or 1914. Coal on paper, framed. 20x13,5 cm.
13175.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
5 500 HUF
1947 Magyar Közlöny 163. sz., 1947. júl. 20., benne halottnak nyilvánítottak névsorával (kb. 3 oldal), köztük sok II. világháború során elhunyt zsidó személlyel. 8 p.
13176.

Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
5 000 HUF
1947 Magyar Közlöny 106. sz., 1947. máj. 11., benne halottnak nyilvánítottak névsorával (kb. 2 oldal), köztük sok II. világháború során elhunyt zsidó személlyel. 8 p.
13177.

Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
5 000 HUF
cca 1946-1949 A II. világháború során deportált zsidó személy hagyatéki iratai, 12 db
13178.

Available for bidding
9 000 HUF
27,03
32,37
Minimum bid:
9 000 HUF
1941 Kolosváry-Borcsa Mihály (1896-1946), az Országos Magyar Sajtókamara elnöke által kiadott és aláírt elutasító határozat zsidó származású személy tagfelvételi kérelmére, az elutasítás okaként a zsidótörvényekben megállapított arányszámra hivatkozva. Autográf aláírással és pecséttel, egyik sarkán sérült.
13179.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
17
Minimum bid:
28 000 HUF
cca 1940 A Magyar Szociális Népmozgalom antiszemita tartalmú röplapja, amelyben a Mécs László (1895-1978) költőt ért orvtámadás elleni felszólalásként szervezett ünnepélyen való részvétere szólítanak fel
13180.

cca 1940 A Magyar Szociális Népmozgalom antiszemita tartalmú röplapja, amelyben a Mécs László (1895-1978) költőt ért "orvtámadás" elleni felszólalásként szervezett ünnepélyen való részvétere szólítanak fel

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
6 000 HUF
1940-1941 Két zsidó származású család tagjának levelezése a zsidótörvényekről, összesen 8 oldalnyi gépelt szöveg
13181.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
8 000 HUF
cca 1949-1963 Zsidó család dokumentumai: DEGOB igazolvány, levél, fotók, összesen 6 db
13182.

Available for bidding
9 000 HUF
27,03
32,37
Minimum bid:
9 000 HUF
cca 1920 Eislitzer Ármin, a Rády Maller Miksa filmkölcsönző-társaság igazgatójának névjegykártyája
13183.

Available for bidding
2 000 HUF
6,01
7,19
Minimum bid:
2 200 HUF
1936 Palesztina, arab személyek átkutatása, motozása brit katonák által. Hátoldalán feliratozott, pecséttel jelzett (Photo Brenner Haifa) fotó, 8,5x6 cm
13184.

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
6 000 HUF
1992 A Múlt és Jövő c. zsidó kulturális folyóirat 8 db száma
13185.

Available for bidding
1 000 HUF
3,00
3,60
Minimum bid:
1 000 HUF
2002 A Múlt és Jövő c. zsidó kulturális folyóirat 8 db száma
13186.

Available for bidding
1 000 HUF
3,00
3,60
Minimum bid:
1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 404:
From  12 October to 21 October
Viewing: from 18  to 25 October
Payment deadline is 5 November

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.