Number of items: 301

Naszády József: Anarchia. Bp., 1903., Légrády, 184 p. Átkötött korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, pár lapon ceruzás jegyzetekkel, belejelölésekkel, aláhúzásokkal,foltos címlappal. Korai utópisztikus, tudományos-fantasztikus mű. Rendkívül ritka!
17370.

10 000 HUF
30,03
35,97
21
Juhász Gyula összes versei. Bp., 1970., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, jó állapotban. Számozott (1400/13.) példány.
17371.

6 000 HUF
18,02
21,58
Tóth Árpád összes versei versfordításai és novellái. Bp., 1967., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, jó állapotban. Számozott (2100/1923.) példány.
17372.

5 000 HUF
15,02
17,99
Szvorényi József: A magyar irodalmi tanulmányok kézikönyve. A felgymnasiumi s felreáltanodai tanulók számára: - -. Pest, 1868, Heckenast Gusztáv, 2+453 p. + 1 t. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, benne újságkivágásokkal.
17373.

5 000 HUF
15,02
17,99
Karinthy Frigyes: Tanár Úr kérem. Dargay Attila rajzos dedikációjával! Bp., 1993. Trezor . Kiadói papírkötésben
17374.

4 000 HUF
12,01
14,39
20
Endrei Walter: A parasztkalendárium. A szerző, Endrei Walter (1921-2000) által dedikált. Bp., 1983, Magyar M. Iparművészeti Főiskola, 42+1 p.+1 melléklet. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
17375.

5 000 HUF
15,02
17,99
Krúdy Gyula: Pál apostol levelei. Regény. Sajtó alá rendezte és az utószót írta: Kelecsényi László. Bp., 1995., Szenci Molnár Társaság. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (99./1000) példány.
17376.

4 000 HUF
12,01
14,39
14
Brenner József: Emlékeim. Memoárok. 1860-1942. Életjel Könyvek. 182. Szabadka, 2020, Életjel. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.  Brenner József, Csáth Géza édesapjának memoárjai.
17377.

5 000 HUF
15,02
17,99
Mécs László: Forgószínpad. Versek. A szerző által DEDIKÁLT Példány. Bp.,1940., Athenaeum. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült, javított gerinccel, volt könyvtári példány.
17378.

2 000 HUF
6,01
7,19
Faludy György: Test és lélek. A világlíra 1400 gyöngyszeme. - - műfordításai. Bp.,1988., Magyar Világ. Kiadói kissé kopott papírkötés.  A szerző, Faludy György (1910-2006) által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró, Obersovszky Péter újságíró nagybátyja részére dedikált példány.(1956-os eseményekben való részvételért előbb halálra, majd életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték.)
17379.

3 000 HUF
9,01
10,79
10
Illyés Gyula: Az éden elvesztése - oratórium -. Kanyar József utószavával. Somogyi Almanach 8. Kaposvár, 1967.,(Somogy m. Nyomdaipari Vállalat), 1 t. + 23 p.+8 t. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban. A szerző, Illyés Gyula (1902-1983) író, költő által aláírt példány.
17380.

3 000 HUF
9,01
10,79
17
P. Howard (Rejtő Jenő): Az előretólt helyőrség. Bp., 1939, Nova. Első kiadás. Papírkötésben, az elülső borító és a gerinc, pótolt, a hátsó borító (eredeti) foltos, javított, a címlap foltos, sérült, kissé hiányos, kissé foltos lapokkal.
17381.

3 200 HUF
9,61
11,51
20

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 403:
From  28 September to 7 October
Viewing: from 4  to 7 October
Payment deadline is 22 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.