Books: Judaica

Number of items: 28

A Hajdú-Bihar megyei zsidóság történetének levéltári forrásai. A Hajdú-Bihar Megyei Levéltár forráskiadványai 29. Szerk.: Radics Kálmán. Debrecen, 1997., Hajdú-Bihar Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés.
17258.

6 000 HUF
17259.

6 000 HUF
17260.

5 000 HUF
Marton Ernő: A zsidó nép jövője. (A népi asszimiláció törvényszerűségei). Kolozsvár, 1941, Fraternitas Rt. 31 p. Különlenyomat. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval.
17261.

3 200 HUF
8,65
9,41
Buczkó József: Újfehértó zsidósága. Az Újfehértói Városi Múzeum kiadványai 2. Újfehértó, 1998., Újfehértó Város Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
17262.

3 000 HUF
Einhorn Ignác (Horn Ede): A forradalom és a zsidók Magyarországon. Ford.: Fenyő István. Fenyő István és Miskolczy Ambrus utószavával. Europica Varietas. Bp., 2000., ELTE Román Filológiai Tanszék. Kiadói papírkötés.
17263.

2 000 HUF
Czagányi László-Valentyik Ferenc: A zsidóság 18-20. századi története Dabason és környékén. Dabas, 2015., Dabas Város Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17264.

2 800 HUF
7,57
8,24
A szolnoki zsidóság története. 1840-1944. Szerk.: TÁlas László, Varga Béla. Szolnok, 1994., Damjanich János Múzeum-Szolnoki Izraelita Hitközség. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
17265.

2 000 HUF
A zala megyei zsidóság történetének levéltári forrásai. 1716-1849. Sajtó alá rendezte: Németh László. Zalai Gyűjtemény 52. Zalaegerszeg, 2002, Zala Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés.
17266.

2 000 HUF
Radnóti Ilona: Weiszmayer és Fuchs. Fejezetek a baranyai zsidóság 18-20. századi történetéből. Pécsi Mozaik 1. Pécs, 2012., Kronosz. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17267.

2 000 HUF
20
Zsidósors délkelet-dunántúlon a XVIII. századtól a holocaustig. Szerk.: Szili Ferenc. Kaposvár, 1994., Somogy Megyei Levéltár. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17268.

2 000 HUF
Frank Gabriella: Megtelepedés. A Lőrinci Zsidóság története I. köt. Bp., 2004., Pedagógia Intézet és Helytörténeti Gyűjtemény. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17269.

2 000 HUF
14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF