Books: Judaica

Number of items: 28

A Hajdú-Bihar megyei zsidóság történetének levéltári forrásai. A Hajdú-Bihar Megyei Levéltár forráskiadványai 29. Szerk.: Radics Kálmán. Debrecen, 1997., Hajdú-Bihar Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés.
17258.

6 000 HUF
18,02
21,58
17259.

6 000 HUF
18,02
21,58
17260.

5 000 HUF
15,02
17,99
Marton Ernő: A zsidó nép jövője. (A népi asszimiláció törvényszerűségei). Kolozsvár, 1941, Fraternitas Rt. 31 p. Különlenyomat. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval.
17261.

3 200 HUF
9,61
11,51
Buczkó József: Újfehértó zsidósága. Az Újfehértói Városi Múzeum kiadványai 2. Újfehértó, 1998., Újfehértó Város Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
17262.

3 000 HUF
9,01
10,79
Einhorn Ignác (Horn Ede): A forradalom és a zsidók Magyarországon. Ford.: Fenyő István. Fenyő István és Miskolczy Ambrus utószavával. Europica Varietas. Bp., 2000., ELTE Román Filológiai Tanszék. Kiadói papírkötés.
17263.

2 000 HUF
6,01
7,19
Czagányi László-Valentyik Ferenc: A zsidóság 18-20. századi története Dabason és környékén. Dabas, 2015., Dabas Város Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17264.

2 800 HUF
8,41
10,07
A szolnoki zsidóság története. 1840-1944. Szerk.: TÁlas László, Varga Béla. Szolnok, 1994., Damjanich János Múzeum-Szolnoki Izraelita Hitközség. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
17265.

2 000 HUF
6,01
7,19
A zala megyei zsidóság történetének levéltári forrásai. 1716-1849. Sajtó alá rendezte: Németh László. Zalai Gyűjtemény 52. Zalaegerszeg, 2002, Zala Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés.
17266.

2 000 HUF
6,01
7,19
Radnóti Ilona: Weiszmayer és Fuchs. Fejezetek a baranyai zsidóság 18-20. századi történetéből. Pécsi Mozaik 1. Pécs, 2012., Kronosz. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17267.

2 000 HUF
6,01
7,19
20
Zsidósors délkelet-dunántúlon a XVIII. századtól a holocaustig. Szerk.: Szili Ferenc. Kaposvár, 1994., Somogy Megyei Levéltár. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17268.

2 000 HUF
6,01
7,19
Frank Gabriella: Megtelepedés. A Lőrinci Zsidóság története I. köt. Bp., 2004., Pedagógia Intézet és Helytörténeti Gyűjtemény. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17269.

2 000 HUF
6,01
7,19
14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 403:
From  28 September to 7 October
Viewing: from 4  to 7 October
Payment deadline is 22 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.