Books: History

Number of items: 134

15648.

14 000 HUF
37,84
41,18
Id. Görgey István: 1848 és 1849-ből. Élmények és benyomások. Okiratok és ezek magyarázata. Tanulmányok és történelmi kritika. I-III. kötet. Bp.,1885-1888, Franklin, XX+323; XII+698; XII+732+2 p. Korabeli félvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, sérült gerincekkel, a III. kötet gerince javított, pótolt, a I. kötet elején, valamint a 30/31 oldal között és a III: kötet végén a kötés javított, benne foltos lapokkal is, a III. kötet utolsó lapján kis lyuk, néhány kijáró lappal.
15649.

8 000 HUF
15650.

8 000 HUF
A 48/49-iki agg honvédek menedékházának emlékkönyve. Bp., [1902], A 48-as agg honvédek albumának szerkesztősége és kiadóhivatala (Rigler József Ede Papírneműgyár Rt.). 136+23 p. Számos egészoldalas, fekete-fehér fotóval, könyvdíszekkel illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, a hátsó szennylapon kisebb szakadással.
15651.

6 000 HUF
M. Amédée Gabourd: Histoire de France. I-III. Depuis les Origines Gauloises Jusqu? Nos Jours par - -. Troisiéme édition. Paris, 1846, Jacques Lecoffre et C., XI+400; 4+399;4+460 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal.
15652.

6 000 HUF
[Harold Harmsworth, Viscount of Rothermere (1868-1940)] Lord Rothermere 2 műve:  My Campaign for Hungary. London, 1939., Eyre and Spottiswoode, 1 t.+222+1 p. + 10 t. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, egy-két ceruzás aláhúzással, kissé dohos.;   Warnings and predictions. London, 1939., Eyre and Spottiswoode, 221+1 p. Angol nyelven. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, kiadói javított, foltos papír védőborítóban, kissé dohos.;
15653.

5 000 HUF
15654.

4 000 HUF
15655.

5 000 HUF
15656.

5 000 HUF
15657.

5 000 HUF
15658.

4 000 HUF
Orbán Éva: Üzenet a barikádokról. I-II. köt. Pomáz, 1996., Kráter. Kiadói papírkötés. A szerző által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró, Obersovszky Péter újságíró nagybátyja részére dedikált példány.(1956-os eseményekben való részvételért előbb halálra, majd életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték.)
15659.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF