Books: Religion

Number of items: 44

17786.

8 000 HUF
24,02
28,78
Hammer price:
8 500 HUF
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krestanská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: 2 további imakönyv Pest, cca 1858, Trattner-Károlyi, Rézveretes egészbőr-kötésben, kopott, sérült borítóval, egy hiányzó rézkapoccsal, hiányzó lapokkal , hiányos, megviselt
17787.

[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: 2 további imakönyv Pest, cca 1858, Trattner-Károlyi, Rézveretes egészbőr-kötésben, kopott, sérült borítóval, egy hiányzó rézkapoccsal, hiányzó lapokkal , hiányos, megviselt

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
4 800 HUF
14,41
17,27
  Add to cart
  Remove
Havas Károly: Az inkvizíció története. Bp., 1927, Rozsnyai Károly, 504 p. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
17788.

Available
4 000 HUF
12,01
14,39
  Add to cart
  Remove
Wiseman Miklós (Nicholas Wiseman): Fabiola vagy a katakombák egyháza. Ford. Haudek Ágoston. Steinle Ede illusztrációival. Bp., 1888, Szent István Társulat,XIII,14-468 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, néhány kissé foxing foltos lappal.
17789.

Available
3 000 HUF
9,01
10,79
  Add to cart
  Remove
17790.

Available
4 000 HUF
12,01
14,39
  Add to cart
  Remove
P. Kováts Ágoston: Alkalmatos és alkalmatlan rajta létel az-az: a keresztényi sz. erköltsöknek követését sürgető prédikátziók, mellyeket A Római Katólika Anyaszentegyházban, Vasárnapokon olvastatni szokott Szent Evangyéliomoknak értelmek szerént: öszve szedett, készített, és több esztendőknek forgása alatt élő nyelvével hírdetett, és most közönségessekké tett P. Kováts Ágoston. Harmadik esztendő. Második rész. Buda, 1804, Landerer Anna. 460+(12) p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal.
17791.

P. Kováts Ágoston: Alkalmatos és alkalmatlan rajta létel az-az: a' keresztényi sz. erköltsöknek követését sürgető prédikátziók, mellyeket A' Római Katólika Anyaszentegyházban, Vasárnapokon olvastatni szokott Szent Evangyéliomoknak értelmek szerént: öszve szedett, készített, és több esztendőknek forgása alatt élő nyelvével hírdetett, és most közönségessekké tett P. Kováts Ágoston. Harmadik esztendő. Második rész. Buda, 1804, Landerer Anna. 460+(12) p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal.

3 000 HUF
9,01
10,79
Hammer price:
4 800 HUF
Die Heiligen Schriften des Neuen Testaments in hundert Biblischen Kupfern dargestellt. Gestochen unter der Leitung von Carl Schuler. Freiburg, é.n., Herderschen Kunst und Buchhandlung. Az Újszövetség jelenteit ábrázoló rézmetszetek, német nyelven feliratozva. Korabeli félbőr-kötés, rossz állapotban, szétvált kötéssel, sérült, hiányos gerinccel és borítóval, szakadt, foltos, helyenként hiányos lapokkal, az elülső kötéstábla hiányzik.
17792.

4 000 HUF
12,01
14,39
Hammer price:
4 000 HUF
[Czillinger Loránd: Lucifer tragédiájába. Lázár Pál fametszeteivel.] Rákospalota, 1938.,[Korda Rt.], 18 sztl. lev. Magyar, német, olasz, angol és francia nyelven. Benne Lázár Pál 14 egészoldalas fametszetével. Átkötött egészvászon-kötés, a címlap és egy fametszet hiányzik.
17793.

Available
2 800 HUF
8,41
10,07
  Add to cart
  Remove
Benger, Nicolai: Promptuarium Privilegiorum. Confessarios Regulares attinentium, Quoad facultates ad absolvendum, ac dispensandum, &c. a Sacra Sede Apostolica eisdem concessas. Adjecta Theologico-Juridica exegesi, pro clariori notitia, & tutiori eorundem Confessariorum praxi, Elaborata Studio & Opera A.R.P. Nicolai Benger. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1750, Typis Academicis Societ. Jesu. 9+328+3 p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, sérült, kissé kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, helyeként kisebb ázásnyomokkal, a címlapon tulajdonosi bejegyzéssel.
17794.

2 000 HUF
6,01
7,19
Hammer price:
2 200 HUF
A penitentzia tartásról és az oltári szentségről a keresztény gyermekek rendes és hasznos oktatása, melly e két szentség alkalmaztatott ájtatos imádságokkal megbővíttetett. Eger, 1806., Érseki Oksolák bötűivel,1 (címlap)+17-56+2+1-94 p. Korabeli szakadt papírkötés, hiányzó lapokkal.
17795.

A penitentzia tartásról és az oltári szentségről a' keresztény gyermekek' rendes és hasznos oktatása, melly e' két szentség alkalmaztatott ájtatos imádságokkal megbővíttetett. Eger, 1806., Érseki Oksolák' bötűivel,1 (címlap)+17-56+2+1-94 p. Korabeli szakadt papírkötés, hiányzó lapokkal.

1 400 HUF
4,20
5,04
11
Hammer price:
3 600 HUF
Jordánszky Elek: Magyar országban, s az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek rövid leírása. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Facsimile kiadás. Kiadói kartonált kötésben.
17796.

Available
3 400 HUF
10,21
12,23
  Add to cart
  Remove
Dr. W. Y. Evans-Wentz: Tibeti halottaskönyv. Bp., Buddhista Misszió. Kiadói papírkötés, borító kissé szakadt, első lap kissé kijár, kissé kopottas állapotban.
17797.

Available
3 000 HUF
9,01
10,79
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 402:
From  15 September to 23 September
Viewing: from 20 September to 23 September
Payment deadline is 8 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.