Books: Military

Number of items: 62

Erdélyi ezredek a világháborúban. Szerkesztette vitéz Deseő Lajos, a II. részt szerkesztette Ardói Gyula. Írták: Ajtay Endre, Bittó Dezső, Gyurócsik-Jászay Mihály, Kamarássy Jenő, Körmendy Géza, Kratochvil Károly, Mátyás Sándor, Németh Lajos, Nyáry Iván, Solth Imre. Bp., é.n.[cca 1941] Ardói Irodalmi és Könyvkiadó Vállalat, (Merkantil-ny.), 335 p. + 18 p. (képanyag) + 54 p. (adattár) + 53 p. (képanyag) + 125 p. Javított festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, első táblán és a címlapon firkákkal
16561.

10 000 HUF
27,03
29,41
Losonczi Szakall Kálmán: Uzsok hősei. Az orosz kézre került magyar területek felszabadítása ezerkilencszáztizennégy november és december havában. Vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor előszavával. Sajtó alá rendezte és zárószóval ellátta: Vándor Kálmán. [Bp.,]1940., Széchényi Irodalmi és Művészeti Rt.,(Koródi Mihály és Fia-ny.), 1 t. + 98 p. Kiadói papírkötés, kiadói sérült, szakadt papír védőborítóban, a borító gerincén kis szakadással.
16562.

4 000 HUF
16
von Forell, Fritz: Mölders. Bp., [1941], Danubia (Athenaeum-ny.). 214 p + 13 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött, aranyozott műbőr-kötés, az első képtábla és a címlap kissé foltos.
16563.

8 000 HUF
Marjay Frigyes, Dr. (összeáll.): Hőseink.  Bp.1944. Hollóssy 180 l. Ez a könyv hiteles kitüntetési javaslatok alapján készült. Kiadói, javított gerincű félvászon kötésben. A mű szerepel a Fasiszta és szovjetellenes... tiltólistán.
16564.

Marjay Frigyes, Dr. (összeáll.): Hőseink. Bp.1944. Hollóssy 180 l. "Ez a könyv hiteles kitüntetési javaslatok alapján készült." Kiadói, javított gerincű félvászon kötésben. A mű szerepel a "Fasiszta és szovjetellenes..." tiltólistán.

4 000 HUF
A leventelegény szolgálata. A leventék országos parancsnoka kiadványa. Bp. 1943. Athenaeum. 199 l. Fűzve, kiadói borítékban néhány sérüléssel
16565.

5 000 HUF
1928 Vitézek évkönyve. József királyi herceg tábornagy fővévődsége alatt szerk. Pekár Gyula. II. évf. Bp., 1928., Vitézek Évkönyve, (Pallas-ny.), 302+1 p.+9 t. Fekete-fehér képtáblákkal, az egyiken Horthy Miklós kormányzó arcképével. Kiadói papírkötés, sérült, kopott borítóval.
16566.

6 500 HUF
17,57
19,12
Vitéz Hefty Frigyes: Mégis repültünk! ... A repülő ember 8. köt. Bp., 1942, Magyar Repülő-Stádium, 313+1 p.+8 (fekete-fehér fotókat tartalmazó képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy képtábla kijár és sérült, egy képtábla szakadt, az utolsó három lapon szöveget is érintő sérüléssel, hiánnyal.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
16567.

2 000 HUF
A magyar nemzet aranykönyve. 1914-1918. József főherceg és Szurmai Sándor báró előszavával. Bp., 1921, A magyar nemzet aranykönyve szerkesztőbizottsága. 288 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói dombornyomott, aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Cservenka és Társa-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
16568.

4 000 HUF
18
16569.

2 800 HUF
7,57
8,24
Dr. Abody (Anderlik) Előd: A repülőgép és a repülés. Szerk.: - -. Írták: Dr. Abody (Anderlik) Előd, Dóczy Loránd, Rácz Elemér, Dr. Scholtz Gusztáv, Varga László, Veress László, Zákány Zoltán. Bp.,(1942.), Pósa Károly,(Stephaneum-ny.), VIII+611+1 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal gazdagon illusztrált. A borító Bozsó S. munkája. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, eredeti kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban. Papír védőborítóval együtt ritka!
16570.

3 000 HUF
16571.

2 000 HUF
John Keegan: A tengeri hadviselés története. Ford.: Soproni András. Bp.,1998., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a lapszéleken egy helyen egészen kis folttal.
16572.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF