Books: Judaica

Number of items: 37

Talmud, Varsó, 1879. 162 + 52 p. Korabeli, sérült egészbőr kötésben
17749.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
5 000 HUF
15,02
17,99
  Add to cart
  Remove
17750.

Available
6 000 HUF
18,02
21,58
  Add to cart
  Remove
17751.

Available
19 000 HUF
57,06
68,35
  Add to cart
  Remove
Patai József: Herzl. Bp.,[1932.] Pro Palesztina,(Wodianer-ny.), 367 p., Számos fekete-fehér illusztrációval. Átkötött kopott, foltos félvászon-kötésben, foltos lapokkal, kissé viseltes állapotban.
17752.

Available
3 800 HUF
11,41
13,67
  Add to cart
  Remove
Herzl Tivadar: Ősi föld - uj hon. (Altneuland.)  Ford. Kohn Ottó. Bp. 1916. Schlesinger Jos. 2 sztl. lev. III l. 331 l. 210 mm. Első magyar nyelvű kiadás! Herzl Tivadar (1860-1904) magyar születésű író, újságíró, a modern cionista mozgalom megalapítója. Újrakötve, modern, aranyozott bőrkötésben Volt könyvtári példány
17753.

Available
3 000 HUF
9,01
10,79
  Add to cart
  Remove
Hevesi Ferenc: Szenvedés, igazság. - - tanulmányai. Székesfehérvár, 1928., Csitáry G. Jenő, 176 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval és sérült gerinccel.
17754.

2 800 HUF
8,41
10,07
13
Hammer price:
12 000 HUF
Sági Károly-Cséby Géza-Goldschmied István: A keszthelyi zsidóság története. (1699-1999.) Keszthely, 1999, Keszthelyi Izraelita Hitközség. Kiadói papírkötés, egy lapon aláhúzásokkal. Megjelent 300 példányban.
17755.

4 000 HUF
12,01
14,39
Hammer price:
4 000 HUF
17756.

Available
4 000 HUF
12,01
14,39
  Add to cart
  Remove
Molnár Judit: Zsidósors 1944-ben az V. (szegedi) csendőrkerületben. Scientia Hungariae. H.n., 1995, Cserépfalvi. 224 p. Kiadói papírkötés.
17757.

2 400 HUF
7,21
8,63
Hammer price:
2 400 HUF
Takács Istvánné: A dombóvári zsidóság története. A szerző által DEDIKÁLT példány. Dombóvár, 2007., Dombóvári Városszépítő és Városvédő Egyesület, 416+64 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
17758.

Available
2 000 HUF
6,01
7,19
  Add to cart
  Remove
Pejin Attila: A zentai zsidóság története. Zenta, 2003., Thurzó Lajos Közművelődési Központ. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
17759.

Available
2 000 HUF
6,01
7,19
  Add to cart
  Remove
Rékai Miklós: A munkácsi zsidók terített asztala. Néprajzi tanulmány. Bp., 1997., Osiris. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17760.

Rékai Miklós: A munkácsi zsidók "terített asztala." Néprajzi tanulmány. Bp., 1997., Osiris. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.

Available
2 000 HUF
6,01
7,19
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 402:
From  15 September to 23 September
Viewing: from 20 September to 23 September
Payment deadline is 8 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.