Books: History

Number of items: 242

15699.

3 200 HUF
8,65
9,41
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15700.

800 HUF
Asztalos Miklós - Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bevezetéssel ellátta: Szekfű Gyula. Bp.,1933, Lantos. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
15701.

3 000 HUF
Habsburg lexikon. Szerk. Brigitte Hamann, Szmodits Anikó. Fordították többen. Bp., 1990, Új Genius Kiadó. Kiadói műbőr kötés, kiadói papírkötésben, az elülső szennylapon szakadással, egyébként jó állapotban.
15702.

800 HUF
Letűnt civilizációk nyomában. Ford.: Németh Anikó. Szerk.: Fabio Bourbon, Valeria Manfert De Fabianis. Pécs,1998, Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15703.

800 HUF
Stegna Lajos: Térképtörténet. Bp., 1983, Tankönyvkiadó. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, kopott borítóval.
15704.

800 HUF
Ecsedy Andorné-Gáliczky Éva: Történelem-forradalom. Bibliográfiai kalauz a magyar munkásmozgalom történetének tanulmányozásához. II. köt.: 1919. aug. 1. - 1968. dec. 31. Készítette: - -. Szerk.: Gáliczky Éva. a hely és névmutatót összeállította: Szecsődi Jánosné. Bp., 1969., Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 625 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.   Az egyik készítő, a könyv szerkesztője, Gáliczky Éva (1931-1984) bibliográfus által Jemnitz János (1930-2014) történész, az MTA Történettudományi Intézetének főmunkatársa részére dedikált példány.
15705.

800 HUF
Marx György: A marslakók érkezése. Magyar tudósok, akik nyugaton alakították a 20. század történelmét. Bp.,2000,Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
15706.

800 HUF
Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai I-II. A két kötettben foglalt beszédeket, írásokat összegyűjtötte és korrajzi bevezetésekkel, kisérő jegyzetekkel ellátva, sajtó alá rendezte: Dr. Csergő Hugó és Balassa József. Előszót írt a műhöz: Apponyi Albert, Esterházy Móric,és Bárczy István. Vázsonyi Vilmos életrajzát: Pakots József, a zárószavát Dr. Vázsonyi János írta. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói kissé kopottas aranyozott félbőr kötés.
15707.

2 800 HUF
7,57
8,24
Kreith Béla: II. Rákóczy Ferencz és korának története a legjobb kutfők nyomán. Szerk.- - Bp., 1905., Athenaeum, 1 (címkép) t. 56 p.+ 28 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15708.

800 HUF
15709.

800 HUF
Tóth Sándor: Hellas ege alatt. Művelődéstörténeti elbeszélések és rajzok Perikles korából az ifjúság számára. Bp., 1897., Singer és Wolfner,2+ 311+9 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy lapon hiánnyal (145/146 p.) tulajdonosi- és névbejegyzéssel.
15710.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF