Books: History

Number of items: 242

Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum,   1 t. (színes címkép)+2+792 p.+29 t. (2 kétlapos térkép+27 t. műmelléklet, ebből 6 színes,1 színes, kétlapos, 1 kihajtható, 2 kétlapos)+  1 t.(színes címkép)+2+828 p.+ 25 t. (2 kétlapos térkép és 24 t. műmelléklet, ebből 4 színes, 6 kétlapos).  Első kiadás.   Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kopott, javított gerincekkel, a II. kötetből I. tábla hiányzik.
15627.

10 000 HUF
30,03
35,97
Hammer price:
13 000 HUF
Frits Lugt: Les Marques de Collections de Dessins & dEstampes. Marques estampillées et écrites de collections particuliéres et publiques. Marques de marchands, de monteurs et dimprimeurs. Cachets de vente dartistes décédés. Marques de graveurs apposés aprés le tirage des planches. Timbres dédition. Avec des notices historiques sur les collectionneurs, les collections, les ventes, les marchands et éditeurs, etc. par - -. Amsterdam, 1921., Vereenigde Drukkerijen, XI+598 p. Francia nyelven. Első kiadás. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, ex libris-szel: Haranghy Jenő (1894-1951): Ex libris Prof Julii Elischer de Thurzóbánya, klisé, papír, jelzett a nyomaton, 6,5x8,5 cm. (Thurzóbányai Elischer Gyula (1875-1929) orvos, röntgenológus, egyetemi tanár.)
15628.

Frits Lugt: Les Marques de Collections de Dessins & d'Estampes. Marques estampillées et écrites de collections particuliéres et publiques. Marques de marchands, de monteurs et d'imprimeurs. Cachets de vente d'artistes décédés. Marques de graveurs apposés aprés le tirage des planches. Timbres d'édition. Avec des notices historiques sur les collectionneurs, les collections, les ventes, les marchands et éditeurs, etc. par - -. Amsterdam, 1921., Vereenigde Drukkerijen, XI+598 p. Francia nyelven. Első kiadás. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, ex libris-szel: Haranghy Jenő (1894-1951): Ex libris Prof Julii Elischer de Thurzóbánya, klisé, papír, jelzett a nyomaton, 6,5x8,5 cm. (Thurzóbányai Elischer Gyula (1875-1929) orvos, röntgenológus, egyetemi tanár.)

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
8 000 HUF
24,02
28,78
  Add to cart
  Remove
Maléter Jenő/Wulff Olaf: Vitéz Nagybányai Horthy István élete és a magyar közlekedés (Tiltólistás kötet)  Budapest, 1943, k. n. (Fővárosi Nyomda Rt.), 303 p. + [12] t.: ill. Első kiadás. 12 egész oldalas, fekete-fehér, feliratos.képtáblával illusztrált, valamint ajánlással, Kiadói féllvászon kötésben, kevés kopással
15629.

8 000 HUF
24,02
28,78
Hammer price:
9 500 HUF
Márki Sándor-Marczali Henrik: Egyetemes és hazai történelem. I-VI. köt.: I. köt.: Márki Sándor: Az ókor története., II. köt.: Márki Sándor: A középkor története., III. köt.: Márki Sándor: Az újkor története. IV.: Márki Sándor: A legújabb kor története., V-VI. köt.: Marczali Henrik: Magyarország története. Első rész és második rész. Bp., 1912, Athenaeum. Számos szövegközi képpel, fekete-fehér és színes képtáblákkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötés, a borítókon és gerinceken kisebb kopásnyomokkal, sérülésekkel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, foltos lapokkal.
15630.

Available
10 000 HUF
30,03
35,97
  Add to cart
  Remove
15631.

Available
14 000 HUF
42,04
50,36
  Add to cart
  Remove
Bismarck, Andrássy and Their Successors. Folkstone, 1927, T. Fisher Unwind Ltd. Sérült egészvászon kötésben, kissé kopott állapotban. Angol nyelven.
15632.

Available
6 000 HUF
18,02
21,58
  Add to cart
  Remove
15633.

Available
4 400 HUF
13,21
15,83
  Add to cart
  Remove
15634.

Available
5 000 HUF
15,02
17,99
  Add to cart
  Remove
A keleti népek A világ történelme sorozat darabja. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1906, Globus. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé laza
15635.

Available
5 000 HUF
15,02
17,99
  Add to cart
  Remove
15636.

Available
4 000 HUF
12,01
14,39
  Add to cart
  Remove
15637.

Available
4 000 HUF
12,01
14,39
  Add to cart
  Remove
15638.

Available
4 200 HUF
12,61
15,11
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 402:
From  15 September to 23 September
Viewing: from 20 September to 23 September
Payment deadline is 8 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.