https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 231

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban.  Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól.  Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! /  18th century facsimile edition  The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end.  In quality modern full leather binding made in 1943.  Caroso work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition.  Even the facsimile is a rarity.
16624.

Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban. Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól. Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! / 18th century facsimile edition The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end. In quality modern full leather binding made in 1943. Caroso' work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition. Even the facsimile is a rarity.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
80 000 HUF
240,24
EUR
,
287,77
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Dimitrie Comsa (szerk/edit) Din Ornamentica Română - -Album artistic representand 284 broderii ... din incredintarea comitetului reuniunei agricole romane in Sibiu. Sibiu (Nagyszeben), 1904. 42p + 40 t. KIadói festett egészvászon kötésben. Néhány táblán kisebb sérülések. Ritka! / 40 Full page tables with minor faults. In painted full linen case. Rare Romanian printed matter.
16625.

Dimitrie Comsa (szerk/edit) Din Ornamentica Română - -Album artistic representand 284 broderii ... din incredintarea comitetului reuniunei agricole romane in Sibiu. Sibiu (Nagyszeben), 1904. 42p + 40 t. KIadói festett egészvászon kötésben. Néhány táblán kisebb sérülések. Ritka! / 40 Full page tables with minor faults. In painted full linen case. Rare Romanian printed matter.

 
Sold
Starting price:
36 000 HUF
108,11
EUR
,
129,50
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
36 000 HUF
Dénes Jenő: Kőrösfői-Kriesch Aladár. Bp., 1939., Szerzői, (Országos M. Kir. Képzőművészeti Főiskola Grafikai Osztálya-ny.), 1 (Kőrösfői-Kriesch Aladár) t. + 168+2 p.+ 23 (24 fekete-fehér illusztráció, közte 5 kétoldalas, amelyek közül az egyiken két illusztráció van (7-8) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a tartalomjegyzéknél (168. oldal után) két lap hiányzik, és egy lap kijár. Megjelent 300 példányban.  A szerző, Dénes Jenő (1909-1989) által dedikált.
16626.

Dénes Jenő: Kőrösfői-Kriesch Aladár. Bp., 1939., Szerzői, (Országos M. Kir. Képzőművészeti Főiskola Grafikai Osztálya-ny.), 1 (Kőrösfői-Kriesch Aladár) t. + 168+2 p.+ 23 (24 fekete-fehér illusztráció, közte 5 kétoldalas, amelyek közül az egyiken két illusztráció van (7-8) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a tartalomjegyzéknél (168. oldal után) két lap hiányzik, és egy lap kijár. Megjelent 300 példányban. A szerző, Dénes Jenő (1909-1989) által dedikált.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
15,02
EUR
,
17,99
USD
Number of bids:
4
Hammer price:
6 000 HUF
Bajkay Éva (szerk.) : A művészettől az életig - Magyarok a bauhausban. Bp., 2011. Kiadói papírkötésben
16627.

Bajkay Éva (szerk.) : A művészettől az életig - Magyarok a bauhausban. Bp., 2011. Kiadói papírkötésben

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
30,03
EUR
,
35,97
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
10 000 HUF
Szunyoghy András: A ló művészeti anatómiája. Szöveg: Dr. Fehér György, Dr. Fáncsi Tibor. Bp., 2009. Kossuth kiadó. Fűzött kemény papírkötés , kiadói papírborítóval, szép állapotban.
16628.

Szunyoghy András: A ló művészeti anatómiája. Szöveg: Dr. Fehér György, Dr. Fáncsi Tibor. Bp., 2009. Kossuth kiadó. Fűzött kemény papírkötés , kiadói papírborítóval, szép állapotban.

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
30,03
EUR
,
35,97
USD
Number of bids:
6
Hammer price:
15 000 HUF
P. Szűcs Julianna: Szőnyi István. Bp., 1978, Corvina, 4+8 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói papírmappa, hiánytalanul, kissé kopott és elszíneződött borítóval.
16629.

P. Szűcs Julianna: Szőnyi István. Bp., 1978, Corvina, 4+8 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói papírmappa, hiánytalanul, kissé kopott és elszíneződött borítóval.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
12,01
EUR
,
14,39
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
4 000 HUF
Almási Tibor: A másik Mattis Teutsch. Győr, 2001, Régi Art, 221 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 500 példányban.
16630.

Almási Tibor: A másik Mattis Teutsch. Győr, 2001, Régi Art, 221 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 500 példányban.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,01
EUR
,
7,19
USD
Number of bids:
2
Hammer price:
2 000 HUF
Dante Alighieri: Isteni színjáték. Fordította Babits Mihály. Salvador Dalí illusztrációival. Bp., 1987, Helikon, 317 p. Kiadói bársonykötés, Kiadói papírtokban és védőborítóban Jó állapotban.
16631.

Dante Alighieri: Isteni színjáték. Fordította Babits Mihály. Salvador Dalí illusztrációival. Bp., 1987, Helikon, 317 p. Kiadói bársonykötés, Kiadói papírtokban és védőborítóban Jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
6 000 HUF
18,02
EUR
,
21,58
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Zsupán Edina (szerk.): ,,Az ország díszére. A Corvina könyvtár budai műhelye. Bp., 2020, Országos Széchényi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
16632.

Zsupán Edina (szerk.): ,,Az ország díszére". A Corvina könyvtár budai műhelye. Bp., 2020, Országos Széchényi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
6 000 HUF
18,02
EUR
,
21,58
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Körner Éva: Gross Arnold. Bp., 1973., Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+10 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, kissé szakadt mappában, Megjelent 3000 példányban.
16633.

Körner Éva: Gross Arnold. Bp., 1973., Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+10 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, kissé szakadt mappában, Megjelent 3000 példányban.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
12,01
EUR
,
14,39
USD
Number of bids:
14
Hammer price:
7 500 HUF
Kaszár Gábor: Rajna. Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteménye. The Collection of Dr. József Rajna and Mária Rajna. Bp.,2018,Virág Judit, 156 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16634.

Kaszár Gábor: Rajna. Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteménye. The Collection of Dr. József Rajna and Mária Rajna. Bp.,2018,Virág Judit, 156 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
4 200 HUF
12,61
EUR
,
15,11
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
S. Nagy Katalin: Ország Lili. H.n., Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
16635.

S. Nagy Katalin: Ország Lili. H.n., Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
4 000 HUF
12,01
EUR
,
14,39
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 402:
From  15 September to 23 September
Viewing: from 20 September to 23 September
Payment deadline is 8 October

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment