Printed Materials

Number of items: 277

1782 II. József császár leirata a vármegyékhez a korábban kiadott, szabad vallásgyakorlást lehetővé tevő Türelmi rendelet magyarázatáról. A leirat szeint sokan félremagyarázzák a rendeletet és megerősíti, hogy a katolikus vallást tartja üdvözítőnek, azonban arra senkit erőszakkal nem téríthetnek át, csak szabad meggyőződésből térhetnek át, aki ezt megszegi, súlyos büntetést kap. 3 beírt oldal gr. Esterházy Ferenc nyomtatott ellenjegyzésével
13693.

6 000 HUF
1815 Arad, tolvajok és haramiák magyar nyelvű körözvénye. Két oldalas nyomtatvány
13694.

4 000 HUF
15
1818 Férjet mérgező asszony halálos ítéletének hirdetménye két nyelven Ráckeve. 24x26 cm
13695.

3 000 HUF
23
cca 1830 Színezett kínai metszet lappár, 24×34 cm
13696.

3 000 HUF
1838 Athenaeum Tudományok és Szépművészetek Tára 23. szám, 8p
13697.

2 200 HUF
5,95
6,47
13698.

16 000 HUF
43,24
47,06
1852 Csúny község (Moson megye) birtokosának hirdetménye telekkönyvi előmunkálatok befejezésével kapcsolatban
13699.

1 000 HUF
19
1854 Családi Lapok. III. évf. 1-12 sz. Fél évfolyam. 1854. jan. 15.-jun 30. Tudományos és szépirodalmi folyóirat. A vallás-erkölcsi műveltség, s a kath. hitélet emelésére. Kiadja: a Szent-István-Társulat. Szerk.: Ney Ferenc. Pest, 1854., Emich Gusztáv,2 (címlap)+2+III/IV+I-II+598 p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, sérült gerinccel, javított kötéssel, foltos lapokkal.
13700.

4 000 HUF
cca 1860 Csipkés szentkép, sérült
13701.

1 400 HUF
1862 A Politikai Újdonságok c. újság kb 15-20 szórványszáma
13702.

4 800 HUF
12,97
14,12
1863 Szökött fegyenc, rabló rögtön bírósági ítéletének hirdetménye 23x33 cm
13703.

3 000 HUF
13704.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF