Historical documents, manuscripts

Number of items: 51

12764.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
32 000 HUF
96,10
115,11
  Add to cart
  Remove
1856 Gedanken spachne von C. Kortau, német nyelvű, kézzel írt feljegyzések, napló, kissé viseltes füzetben, sérült borítóval, 103 p.
12765.

3 000 HUF
9,01
10,79
Hammer price:
3 000 HUF
1862 Kadsper Kranze wewunden für Fraeulein Mariehanf von Theodor Dolezal. Kézzel írt füzet kb 100 oldalon. Egészvászon kötésben / Lover booklet hand written in about 100 pages
12766.

Available
3 000 HUF
9,01
10,79
  Add to cart
  Remove
1869 Hídvéd-Ardó, úrbéri egyezség
12767.

3 000 HUF
9,01
10,79
14
Hammer price:
4 800 HUF
Sacelláry, MIchael: Anmerkungen aus Literatur und Gecshichte, Kunst. 1873. Kézirat.
12768.

Available
3 000 HUF
9,01
10,79
  Add to cart
  Remove
cca 1880-1940 Sághy Ilona költő, írónő levelezése. Neki írt szerelmes és irodalmi témájú levelek, valamint fényképe egy cipós dobozban.
12769.

Available
10 000 HUF
30,03
35,97
  Add to cart
  Remove
1884 Gerlóczy Margit (1865-1934) levele apjának Gerlóczy Károly (1835-1900) alpolgármesternek
12770.

Available
1 600 HUF
4,80
5,76
  Add to cart
  Remove
1886 Angyal Béla (1864 - 1928) körmöcbányai festő saját kézzel írt levele
12771.

Available
5 000 HUF
15,02
17,99
  Add to cart
  Remove
1887-1941 Felvidéki kézzel írott levelek, keresztelői kivonat, összesen 6 db
12772.

1 400 HUF
4,20
5,04
Hammer price:
1 400 HUF
1889-1943 Apróságok. Kézzel írt versgyűjtemény, az elején feltehetőleg az író saját verseivel, a végén versfordítások gyűjteményével, Friedrich Harrig, Robert Hamerling, Wickenburgné Almásy Vilma, Josef Weilen, Ludvig Uhland, Joseph Viktor Widmann, August Hoffmann von Fallersleben. Dátumozott írásokkal (1889-1902,1943.) A végén tartalomjegyzékkel. Díszes litografált címlappal, rajta kézzel írt címmel, dátummal, és kerettel. Kézzel számozott lapokkal, 98+1 p. Félbársony-kötésben, kissé kopott borítóval.  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus hagyatékából, talán az apja Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus vagy valamely rokonát lehet sejteni a kézírás mögött.
12773.

Available
3 000 HUF
9,01
10,79
  Add to cart
  Remove
cca 1890-1970 8 db egészségüggyel kapcsolatos irat
12774.

Available
1 200 HUF
3,60
  Add to cart
  Remove
1891 Libits Adolf, József főherceg jószágigazgatójának saját kézzel írt levele
12775.

2 400 HUF
7,21
8,63
Hammer price:
3 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 402:
From  15 September to 23 September
Viewing: from 20 September to 23 September
Payment deadline is 8 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.