Military

Number of items: 46

~1870. Ferenc József I. osztályú Ezüst Vitézségi Érem ezüstözött hadifém kitüntetés mellszalag nélkül + 1917. Károly Ezüst Vitézségi Érem I. osztálya hadifém kitüntetés mellszalag nélkül T:2-,3 patina Hungary ~1870. Silver Gallantry Medal, 1st Class war metal decoration, without ribbon + Hungary 1917. Silver Medal for Bravery 1st class war metal decoration without ribbon C:VF,F patina NMK 129., 310.
31555.

~1870. "Ferenc József I. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" ezüstözött hadifém kitüntetés mellszalag nélkül + 1917. "Károly Ezüst Vitézségi Érem I. osztálya" hadifém kitüntetés mellszalag nélkül T:2-,3 patina Hungary ~1870. "Silver Gallantry Medal, 1st Class" war metal decoration, without ribbon + Hungary 1917. "Silver Medal for Bravery 1st class" war metal decoration without ribbon C:VF,F patina NMK 129., 310.

5 000 HUF
15,02
17,99
10
Hammer price:
16 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1888. I. Ferenc József / Horvátországi hadgyakorlat emlékére Br emlékérem. Szign.: Josip Radkovic (32mm) T:1,1- Austro-Hungarian Monarchy 1888. Franz Joseph I / To Commemorate the Great Military Exercises in Croatia Br commemorative medallion. FRANJO JOSIP I / U SPOMEN VELKIH VJEZBA U HRVATSKOJ 1888. Sign.: Josip Radkovic (32mm) C:UNC,AU
31556.

Osztrák-Magyar Monarchia 1888. "I. Ferenc József / Horvátországi hadgyakorlat emlékére" Br emlékérem. Szign.: Josip Radkovic (32mm) T:1,1- Austro-Hungarian Monarchy 1888. "Franz Joseph I / To Commemorate the Great Military Exercises in Croatia" Br commemorative medallion. "FRANJO JOSIP I / U SPOMEN VELKIH VJEZBA U HRVATSKOJ 1888". Sign.: Josip Radkovic (32mm) C:UNC,AU

5 000 HUF
15,02
17,99
25
Hammer price:
24 000 HUF
1890. Bronz Katonai Érdemérem Br kitüntetés modern mellszalagon, korona díszítmény és aranyozás nélkül T:2 / Hungary 1890. Bronze Military Merit Medal (Signum Laudis) Br decoration with modern ribbon, without crown and gilding C:XF
31557.

1890. "Bronz Katonai Érdemérem" Br kitüntetés modern mellszalagon, korona díszítmény és aranyozás nélkül T:2 / Hungary 1890. "Bronze Military Merit Medal (Signum Laudis)" Br decoration with modern ribbon, without crown and gilding C:XF

1 000 HUF
3,00
3,60
32
Hammer price:
6 000 HUF
1898. Jubileumi Emlékérem Polgári Állami Alkalmazottak Számára / Signum memoriae (AVST) Br kitüntetés mellszalaggal T:1- Hungary 1898. Commemorative Jubilee Medal for the Civil State Officials Br decoration with ribbon C:AU NMK 250.
31558.

1898. "Jubileumi Emlékérem Polgári Állami Alkalmazottak Számára / Signum memoriae (AVST)" Br kitüntetés mellszalaggal T:1- Hungary 1898. "Commemorative Jubilee Medal for the Civil State Officials" Br decoration with ribbon C:AU NMK 250.

2 000 HUF
6,01
7,19
Hammer price:
2 200 HUF
1898-1917. 6db-os, gyenge állapotú kitüntetéstétel mellszalag nélkül T:3,3-
31559.

2 000 HUF
6,01
7,19
9
Hammer price:
3 000 HUF
~1910. Hadi Puska - MOCSZ (Magyar Országos Céllövő Szövetség) Br gomblyukjelvény T:1-
31560.

~1910. "Hadi Puska - MOCSZ (Magyar Országos Céllövő Szövetség)" Br gomblyukjelvény T:1-

5 000 HUF
15,02
17,99
Hammer price:
5 000 HUF
31561.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
65 000 HUF
195,20
233,81
  Add to cart
  Remove
1916. Koronás Vas Érdemkereszt Fe kitüntetés modern mellszalaggal, eredeti réz tokban T:2 Hungary 1916. Iron Cross of Merit with Crown Fe decoration with modern ribbon, in original copper case C:XF NMK 227.
31562.

1916. "Koronás Vas Érdemkereszt" Fe kitüntetés modern mellszalaggal, eredeti réz tokban T:2 Hungary 1916. "Iron Cross of Merit with Crown" Fe decoration with modern ribbon, in original copper case C:XF NMK 227.

26 000 HUF
78,08
93,53
Hammer price:
26 000 HUF
1916. A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel kitüntetés mellszalagja használt, de jó állapotban Hungary 1916. Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration decorations ribbon, in used, but good condition NMK 175.
31563.

1916. "A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel" kitüntetés mellszalagja használt, de jó állapotban Hungary 1916. "Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration" decoration's ribbon, in used, but good condition NMK 175.

1 000 HUF
3,00
3,60
11
Hammer price:
2 400 HUF
1917. Károly Bronz Vitézségi Érem Br kitüntetés modern mellszalaggal. Szign.: Schuck / GÁL T:2- ph. Hungary 1917. Bronze Gallantry Meda Br decoration with modern ribbon. Sign.: Schuck / GÁL C:VF edge error NMK 310.
31564.

1917. "Károly Bronz Vitézségi Érem" " Br kitüntetés modern mellszalaggal. Szign.: Schuck / GÁL T:2- ph. Hungary 1917. "Bronze Gallantry Meda" Br decoration with modern ribbon. Sign.: Schuck / GÁL C:VF edge error NMK 310.

Available
20 000 HUF
60,06
71,94
  Add to cart
  Remove
1918. Sebesültek Érme kitüntetés mellszalagja (egy vörös sávval) használt állapotban Hungary 1918. Medal for Soldiers Wounded decorations ribbon (with one red lanes) in used condition NMK 328/a.
31565.

1918. "Sebesültek Érme" kitüntetés mellszalagja (egy vörös sávval) használt állapotban Hungary 1918. "Medal for Soldiers Wounded" decoration's ribbon (with one red lanes) in used condition NMK 328/a.

1 000 HUF
3,00
3,60
Hammer price:
1 000 HUF
1921. Budaörsi Csata Emlékére Károly kereszt kardokkal, zománcozott/aranyozott kitüntetés (19x34mm) E.: piros-fekete zománcozású máltai kereszt, középen körben aranyozott K betű; hátlapon középen felirat BUDAÖRS 1921, a kereszthez felül aranyozott keresztbe tett kard kapcsolódik és függesztőkarika. A kitüntetést, IV. Károly király másodszori kísérlete a magyar trón megszerzésére ihlette. A királypárti legitimisták alapították, miután IV. Károly csapatai és Horthy Miklós kormányzó csapatai Budaörsnél összecsaptak és mely csata kimenetele IV. Károly veresége lett. A következő évben a volt királyt száműzték Madeira szigetére, ahol 1922. április 1-én halt meg. A kitüntetés nagyon ritka, igazi kuriózum! T:1- /  Hungary 1921. Medallion of the Battle of Budaörs enamelled and gilt decoration with swords (19x34mm) on the obverse red/black enamelled maltese cross in the middle wit the letter K; on the reverse BUDAÖRS 1921, above the cross swords with suspension ring. The decoration was instituted by the royalists in 1921 after the Battle of Budaörs where the troops of Charles I (Charles IV in Hungary) and Miklós Horthy were clashed. The second attempt of Charles I to retake the throne of Hungary was not successful, the following year of the battle he was forced into exile on Madeira and died here on 1 April, 1922. The decoration is a real rarity! C:AU
31566.

1921. "Budaörsi Csata Emlékére" Károly kereszt kardokkal, zománcozott/aranyozott kitüntetés (19x34mm) E.: piros-fekete zománcozású máltai kereszt, középen körben aranyozott "K" betű; hátlapon középen felirat "BUDAÖRS 1921", a kereszthez felül aranyozott keresztbe tett kard kapcsolódik és függesztőkarika. A kitüntetést, IV. Károly király másodszori kísérlete a magyar trón megszerzésére ihlette. A királypárti legitimisták alapították, miután IV. Károly csapatai és Horthy Miklós kormányzó csapatai Budaörsnél összecsaptak és mely csata kimenetele IV. Károly veresége lett. A következő évben a volt királyt száműzték Madeira szigetére, ahol 1922. április 1-én halt meg. A kitüntetés nagyon ritka, igazi kuriózum! T:1- / Hungary 1921. "Medallion of the Battle of Budaörs" enamelled and gilt decoration with swords (19x34mm) on the obverse red/black enamelled maltese cross in the middle wit the letter "K"; on the reverse "BUDAÖRS 1921", above the cross swords with suspension ring. The decoration was instituted by the royalists in 1921 after the Battle of Budaörs where the troops of Charles I (Charles IV in Hungary) and Miklós Horthy were clashed. The second attempt of Charles I to retake the throne of Hungary was not successful, the following year of the battle he was forced into exile on Madeira and died here on 1 April, 1922. The decoration is a real rarity! C:AU

Available
100 000 HUF
300,30
359,71
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 401:
From  31 August to 9 September
Viewing: from 6 September to 9 September
Payment deadline is 24 September

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.