Books: Travelling, Local History

Number of items: 189

vitéz Faraghó Gábor: Szovjetoroszország. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat Rt. 448 p. Ötödik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel.
15012.

2 000 HUF
10
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon (Japán). Bp., é.n. (cca 1910), Athenaeum. Több száz képpel és műmelléklettel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
15013.

2 000 HUF
Bojár Iván András, Darabos György: Nagy Pécs könyv. Pécs, 2017, Itthon Van Otthon. 444 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15014.

8 000 HUF
Bereg vármegye címeres pecsétje. 1836. + Bereg vármegye 1836. évi címermegújító privilégiumlevele + Bereg vármegye pecsétjei. A Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára Kiadványai II. Közlemények 47. Szerk.: Kujbusné Mecsei Éva, Mykhailo Mishuk. Nyíregyháza, 2017, Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára. (8)+8+42 p. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott bársonymappában, jó állapotban. Megjelent 750 példányban.
15015.

4 000 HUF
15
Bereg vármegye. (1782-1785). Szerk., a bevezető tanulmányt írta és ford.: Pók Judit. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár Kiadványai. Közlemények 17. Nyíregyháza, 1999, Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltára. 116 p. Egészoldalas, színes térképrészletekkel illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 500 példányban.
15016.

4 000 HUF
Giovanni Francesio, Enzo Russo: Sicilia. Storia e Arte. Fotografie di Melo Minnella. San Giovanni Lupatoto, 2002, Arsenale Editrice. 318 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, dísztokban, jó állapotban.
15017.

4 000 HUF
Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Ford.: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat (Pátria-ny.). IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm). Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap kijár, kissé kopott és foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
15018.

Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Ford.: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat ("Pátria"-ny.). IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm). Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap kijár, kissé kopott és foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.

3 200 HUF
8,65
9,41
25
Waddell, Laurence Austine: A rejtelmes Lhassza és az 1903.-1904. évi angol katonai ekszepdíció története. Átdolgozta: Dr. Schwalm Amadé. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára XI. kötet. Bp., 1910, Lampler R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. 288 p. 1 (címkép, színes) t.+VI+2+287+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 (kétoldalas térképek) t. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
15019.

6 000 HUF
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin, 272 p.+21 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, két képtábla hiányzik.
15020.

2 000 HUF
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.   Érdekes ajándékozási sorokkal:  Werner Adolf dr. zirci apátúr adja a könyvet Siklósi Pál Szent Imre gimn. II/6. oszt. tanulónak dicséretes szorgalma és derék viselkedése jutalmául. Budapest, 1935. jun. 17: A Szent Imre Gimnázium pecsétjével, és Bitter Illés Béla (1868-1939) főigazgató, clairvaux-i apát saját kezű aláírásával.   (Werner Adolf (1867-1939) ciszterci szerzetes, zirci apát.)
15021.

[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval. Érdekes ajándékozási sorokkal: "Werner Adolf dr. zirci apátúr adja a könyvet Siklósi Pál Szent Imre gimn. II/6. oszt. tanulónak dicséretes szorgalma és derék viselkedése jutalmául. Budapest, 1935. jun. 17:" A Szent Imre Gimnázium pecsétjével, és Bitter Illés Béla (1868-1939) főigazgató, "clairvaux-i apát" saját kezű aláírásával. (Werner Adolf (1867-1939) ciszterci szerzetes, zirci apát.)

3 000 HUF
15022.

2 000 HUF
Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a Tolna yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés,kopott borítóval, sérült kötéssel, és gerinccel, a gerincen javítással, egy kijáró lappal, pár lap szélén firkával, rossz állapotban.
15023.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF