Books: Travelling, Local History

Number of items: 189

Benkó Imre: Nemes családok Nagykőrösön 1848 előtt. Leszármazási táblákkal és címerekkel. Nagykőrös, 1908, Ottinger E. könyvnyomdája. 399 p + 2 t. Kihajtható táblákkal. Átkötött kartonált papírkötés, a címlapon ázásnyomokkal, néhány lapon kisebb foltokkal, az utolsó lapokon kisebb sérülésekkel, lapszéli hiánnyal.
15000.

4 800 HUF
14,41
17,27
Szabó Adorján: II. Rákóczi Ferenc Kassa múltjában. Kassa, 1906, Vitéz A. Utóda Könyv- és Kőnyomdája. Kiadói papírkötés, szakadásokkal, kopottas állapotban.
15001.

4 000 HUF
12,01
14,39
Gálfalvi Samu: Száznegyven év. Visszapillantás a Székelykeresztúri Unitárius Gimnázium 140 éves múltjára, tekintettel a főgimnáziummá történt fejlesztésére. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15002.

3 600 HUF
12,95
Pfeifer Gyula: Nagyasszonyunk Szentgellérthegyi sziklatemplomának története. Bp., 1931, Pallas. Kiadói sérült papírkötés, egyébként jó állapotban.
15003.

3 000 HUF
9,01
10,79
Dr. Kapitány Kálmán: Az osztrák császárság. Magyar utikönyv. Bp.,1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), (Bp., Franklin-ny.), VIII+328 p.+16 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, foltos lapokkal.
15004.

2 000 HUF
6,01
7,19
13
Dr. Szontagh Miklós: Képes kalauz a tátraalji fürdőkbe és a Magas Tátra hegyvidékére. Igló, 1885, Schmidt József könyvnyomdája. 1 (díszcímlap) t+8+313+11 p.+ 17 (fekete-fehér képtáblák) t. + 3 (térképek, közte 2 térképvázlat, 1 színes térkép) t. (Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, kissé laza kötéssel, néhány kijáró lappal (1 képtábla/1 lap, és a 3 térkép), néhány lapszéli szakadással, kis sérüléssel, és kis folttal.
15005.

2 000 HUF
6,01
7,19
25
Dr. Szontagh Miklós: Tátrakalauz. Útmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. Bp., 1905, Singer és Wolfner. IV+204+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, kihajtható térképekkel. A Magas Tátra (1 : 100.000, Posner Károly Lajos és Fia térképészeti műintézete, 41x31 cm) térképmelléklettel.
15006.

2 000 HUF
6,01
7,19
Kárpátaljai sikalauz. Összeállította Szepes Béla és Balassa Ferenc.  [Budapest, 1939. Radó István.] 31 + [1] p. . Fűzve, kiadói papírborítékban, szép állapotban
15007.

2 000 HUF
6,01
7,19
1942 Budapesti útmutató és címtár. Rendőrségi zsebkönyv. XXII. évf. Bp., 1942., Pallas. Kiadói egészvászon-kötés, térkép melléklettel Jó állapotban
15008.

3 000 HUF
9,01
10,79
15009.

2 400 HUF
7,21
8,63
Illyés Bertalan: Lillafüred és környéke. Utikalauz turisták, nyaralók részére. Miskolc, 1930, Ifj. Ludvig és Janovits Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés, számos szövegközti illusztrációval. Egy térképmelléklettel valamint vonatmenedrend
15010.

1 000 HUF
3,00
3,60
Belitzky János, Sashegyi Sándor. Pomáz. Bp., 1939, Belitzky kiadás. 32 p. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
15011.

2 000 HUF
6,01
7,19

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.