Books: Tales

Number of items: 30

Frank L. Baum: Oz, a csodák csodája. Róna Emy rajzaival. Ford.: Beöthy Lydia. Bp., é.n., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner). 189+3 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, kissé foltos gerinccel.
17304.

2 000 HUF
6,01
7,19
Kriza János: Az álomlátó fiú. Székely népmesék. Válogatta és szerk.: Kovács Ágnes. Lukáts Kató rajzaival. Bp., 1961, Móra Ferenc. 268 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
17305.

1 400 HUF
4,20
5,04
Verne Gyula: Várkastély a Kárpátokban. Fordította Huszár Imre. Bp.,é.n.,Franklin, 224 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, laza kötéssel.Sérült
17306.

1 800 HUF
6,47
Móricz Zsigmond: Pipacsok a tengeren. Szigethy István rajzaival. Bp., (1938), Athenaeum. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, jó példány
17307.

1 400 HUF
4,20
5,04
Molnár Imre-Lajtha László: Játékország. Bp.,é.n.,Kir. M. Egyetemi Nyomda. Horváth Jenő rajzaival. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval.
17308.

1 600 HUF
4,80
5,76
La Fontaine: Mesék. Szerk., az előszót és a jegyzeteket írta: Gyergyai Albert. (Bp.), (1954), Szépirodalmi Könyvkiadó. Egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
17309.

1 400 HUF
4,20
5,04
Sebők Zsigmond: Dörmögő Dömötör újabb utazásai a Királyhágón túl Bp., 1918, Franklin. Kissé megviselt félvászon kötésben
17310.

3 000 HUF
9,01
10,79
17311.

2 200 HUF
6,61
7,91
Misnei Katalin: Matyóföldi mese. Rajzolta: Németh Mária. (Bp.) 1939. Cserépfalvi. 45 l. Lapszámozáson belül színes, egész oldalas képekkel illusztrálva. Fűzve,szakadozott kiadói borítékban.
17312.

1 600 HUF
4,80
5,76
Erős mackó. A finnugor népek meséi, dalai. Válogatta és szerk.: Dornbach Mária. Rékassy Csaba rajzaival. Bp.,1984, Móra. 232+4 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
17313.

1 400 HUF
4,20
5,04
Szántó György: A három vaskorona. Népmondák. Bp., 1960, Móra. Reich Károly (1922-1988) rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a kötéstáblákon és a szennylapokon kisebb foltokkal, ázásnyomokkal, kissé sérült, ázott kiadói papír védőborítóban, tulajdonosi bejegyzéssel.
17314.

1 400 HUF
4,20
5,04
Rózsafiú és Tulipánleány. Kalotaszegi népmesék. Közzétette: Kovács Ágnes. Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. 254 p. Killer Marcella illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés, intézményi bélyegzővel.
17315.

1 200 HUF
3,60

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.