Books: Judaica

Number of items: 26

Talmud. Wilno, 1927-1928, Rom. Héber nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval.
17223.

Talmud. Wilno, 1927-1928, "Rom." Héber nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval.

3 000 HUF
9,01
10,79
11
Buber, Martin: Haszid történetek. I-II. kötet. Ford.: Rácz Péter. Bp., 1995, Atlantisz. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
17224.

6 000 HUF
18,02
21,58
Ettinger, Smoel: A zsidó nép története. A modern kor: a 17. századtól napjainkig. Fordította: Zalotay Melinda, Bányai László. Osiris Tankönyvek. Bp., 2002, Osiris. 403 p. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
17225.

4 000 HUF
12,01
14,39
Majdán Béla (szerk.): A balassagyarmati zsidó közösség emlékezete. Tudósítás a balassagyarmati micvéről és a műemlék zsidó temetőről.... Balassagyarmat, 2004, Balassagyarmati Zsidó Hitközség / Kertész István Alapítvány. 1 melléklettel. Kiadói papírkötés.
17226.

2 400 HUF
7,21
8,63
Komoróczy Géza: Zsidók az Északkeleti-Kárpátokban - Kárpátalja a 16. századtól a 19. század közepéig. Bp., 2013, Aposztróf. Kiadói papírkötés.
17227.

2 200 HUF
6,61
7,91
Pásztor Cecília (szerk.): Salgótarjáni zsidótörténet. Általános és középiskolások számára. Salgótarján, 2004, Nógrád Megyei Levéltár. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17228.

2 400 HUF
7,21
8,63
Orbánné Szegő Ágnes: A tiszafüredi zsidóság története és demográfiája. Tiszefüred, 1995, Füredi Kaszinó Egyesület. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés.
17229.

2 000 HUF
6,01
7,19
The Diaspora Haggadah. Magyar átírással ellátott Pészách Hágádá. Slomo Katz rajzaival. H.n., 1991, Janiv Pealim Ltd./Tsurot Chen Ltd. 8+64+4 p. Számos színes illusztrációval. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől elvált borítóval.
17230.

3 000 HUF
9,01
10,79
Mónus Áron: Összeesküvés: A nietzschei birodalom. A szabadkőműves bűnszövetkezet. Isle of Man, 1995. Interseas. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés
17231.

1 600 HUF
4,80
5,76
A drágakő. Példázatok, elbeszélések, mesék az ősi zsidó hagyományok alapján. Bnai Brith könyvek I. Bp.,1993., Logos. 206 p. Magén István rajzaival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, az utolsó lap a hátsó kötéstáblához ragadt, egyébként jó állapotban.
17232.

A drágakő. Példázatok, elbeszélések, mesék az ősi zsidó hagyományok alapján. B'nai B'rith könyvek I. Bp.,1993., Logos. 206 p. Magén István rajzaival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, az utolsó lap a hátsó kötéstáblához ragadt, egyébként jó állapotban.

1 000 HUF
3,00
3,60
Dr. Vida Márton (szerk.): Itéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Illusztrált. Bp, k.n., 1939. Kissé gyűrött szélű papírkötésben.
17233.

1 200 HUF
3,60
Dr. Kiss Arnold: Mirjam. Imádságok zsidó nők számára. Bp., Schlesinger József. Egészvászon kötés, kiss megviselt állapotban.
17234.

1 000 HUF
3,00
3,60

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.