Books: History

Number of items: 162

Málnási Erzsébet: Nagy Lajos lengyel királysága. Bőlcsészdoktori értekezés. Nyíregyháza, 1943, Venkovits K. Lajos Könyvnyomdája. 60p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval
15667.

2 000 HUF
Miskolczy, István: András herceg tragédiája és a nápolyi udvar. Bp., 1928, Szent István-Akadémia. 53p. Kiadói papírkötés, utolsó lapon intézményi bélyegzővel (szöveget nem érintve).
15668.

2 000 HUF
Rugonfalvi Kiss István: Az átértékelt Bethlen Gábor. Válaszul Szekfű Gyulának. Debrecen, Méliusz. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
15669.

3 000 HUF
Hegedűs Nándor: Erdélyi levelek. Nagyvárad, Grafika. Kiadói papírkötés, szakadásokkal, hátul kissé foltos lapok.
15670.

2 800 HUF
7,57
8,24
Csengery Antal: Történeti tanulmányok és jellemrajzok. I. kötet. Pest, 1870, Ráth Mór. 409 p + 1 t (a szerző portréja). Korabeli félbőr-kötés, kissé sérült borítóval, hiányos gerinccel.
15671.

1 800 HUF
Fischer Károly Antal: A hunok és magyarok fekete illetve fehér elnevezésének megfejtése. Bp., 1888, Heisler J. könyvnyomdája. 98 p. Átkötött kartonált papírkötés, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták. Az első 48 oldal eredeti, a többi fénymásolattal pótolt!
15672.

Fischer Károly Antal: A hunok és magyarok "fekete" illetve "fehér" elnevezésének megfejtése. Bp., 1888, Heisler J. könyvnyomdája. 98 p. Átkötött kartonált papírkötés, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták. Az első 48 oldal eredeti, a többi fénymásolattal pótolt!

1 800 HUF
16
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp., 1934, Dante, X+560 p.+24 t. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyik lap kissé foltos, két lap széle kissé sérült.
15673.

3 000 HUF
Nomád társadalmak és államalakulatok. (Tanulmányok). Szerk.: Tőkei Ferenc. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 18. Bp., 1983, Akadémiai Kiadó. 392 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
15674.

1 000 HUF
Tardy Lajos: A tatárországi rabszolgakereskedelem és a magyarok a XIII-XV. században. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 17. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. 242 p + 4 t. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
15675.

1 000 HUF
11
Szilágyi Ferenc: Kőrösi Csoma Sándor hazai útja. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 1. Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. 93 p + 7 t. Második kiadás. Kiadói papírkötés, a szélein kissé sérült borítóval. Megjelent 2500 példányban.
15676.

1 000 HUF
Gerebélyes László: A döntés felé... Németországi riportok. Bp., 1932, Európa Könyvtár. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
15677.

1 000 HUF
Hatvany Bertalan: A kínai kérdés története. Bp., Pantheon. Kiadói papírkötés, belül a gerincnél részben levált, egyébként jó állapotban.
15678.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF