Books: History

Number of items: 162

[Mommsen, Theodor] Mommsen Tivadar: A rómaiak története. I-VIII. kötet (4 kötetben). Az ötödik kiadás után a MTA megbízásából ford.: Toldy István. Bp.,1873-1877, Franklin-Társulat. Korabeli egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítókkal, kissé sérült gerinccel, egyébként jó állapotban, az utolsó kötet térképmelléklettel.
15655.

10 000 HUF
30,03
35,97
21
Tirion, Isaak: Hedendaagsche historie, of tegenwoordige staat van alle volkeren; XXVIste deel. Vervolgende de beschrying der Vereenigde Nederlanden, En vervattende byzonder van Friesland.Amsterdam, 1739. Javított, korabeli félbőr kötésben. 784 p. Hollandia Friesland történelme
15656.

28 000 HUF
84,08
100,72
15657.

8 000 HUF
24,02
28,78
15658.

6 000 HUF
18,02
21,58
15659.

6 000 HUF
18,02
21,58
Tungsram-(arc)képek. Szerk.: Víg Károly et al. Bp.,2015, Spácium Bt.-ny. Második, bővített kiadás.  Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 430 példányban. Kereskedelmi forgalomba nem került. Az egyik szerkesztő, P. Szabó Gábor dedikációjával.
15660.

6 000 HUF
18,02
21,58
15661.

5 000 HUF
15,02
17,99
Erdély nagyfejedelemség aranybullás címereslevele. MDCCLXV. Szerk., a címleírásokat és az ismertetőt írta: Dr. Csáky Imre. Bp., 2001, Híd Marketing és Térképészeti Kft./Magyar Országos Levéltár. 48 p. Kiadói aranyozott bársonykötés, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban, 434./1000 sorszámozott példány.
15662.

4 000 HUF
12,01
14,39
Temesváry László: A fasizmus pénzügyi politikája. Az olasz banktörvény. (A fasizmus általános eszméi a belső kölcsönökre alapozó olasz gazdaságpolitika). 1940, Szerző. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
15663.

3 000 HUF
9,01
10,79
Magyar Lajos: A magyar forradalom. Élmények a forradalom főhadiszállásán. Bp., Athenaeum, 1919. Papírkötésben.
15664.

3 000 HUF
9,01
10,79
Horváth Mihály: Utyeszenich Frater György /Martinuzzi bibornok/ élete. Bp., 1872. Ráth Mór. Kiadói papírborítékban, kis sérüléssel
15665.

3 000 HUF
9,01
10,79
Cserép József: I. Világhírű Nagy Sándor a matyó-magyarság királya volt. Mellékletek: A tudákosság hajtásai. Ikes igeragozás s egyéb beszédbeli tévelygéseink. Petőfi Sándor születéshelye. III. Végzetem. Debrecen,[1937], Csáthy Ferenc, 42 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, borítón és címlapon tiszteletpéldány bélyegzővel.
15666.

3 000 HUF
9,01
10,79

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.