Books: Travelling, Local History

Number of items: 189

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Rudolf trónörökös (...) kezdeményezéséből és közreműködésével. 1-20. kötet. Bp., 1887-1901, Magyar Királyi Állami ny. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Átkötött aranyozott félbőr-kötésekben, kissé kopott borítókkal, benne kissé (foxing) foltos lapokkal is, egy lap szakadt (VIII. köt. 495/496.), a III. kötet borítója elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ex libris-sekkel. Egy kötet hiányzik (XXI. kötet) !
15000.

160 000 HUF
474,78
571,43
Hammer price:
160 000 HUF
Borsod vármegye. (Borsod, Gömör és Kishont k. e. .e vármegyék.) Szerk.: Csíkvári Antal. Vitéz Borbély-Maczky Emil ajánlásával. kövecsesi Lukács Endre előszavával. Vármegyei Szociográfiák V-VI. köt. Bp.,(1939),Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 86+2+151+41+2+176+513 (háromhasábos számozás) + 1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán a vármegye dombornyomású, vörös pecsétjével, kopott, foltos borítóval.
15001.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
8 000 HUF
23,74
28,57
  Add to cart
  Remove
Fejér vármegye monográfiája szerk: Schneider Miklós és dr. Juhász Viktor. Bp., 1937. Magyar Városok Monográfiája. Kiadói kopottas vászonkötésben. 575p Tulajdonosi névbejegyzéssel .
15002.

5 000 HUF
14,84
17,86
17
Hammer price:
13 000 HUF
15003.

2 000 HUF
5,93
7,14
Hammer price:
2 000 HUF
15004.

Available
18 000 HUF
53,41
64,29
  Add to cart
  Remove
Kocsis Mihály: Monor Község Története, Monor, 1928, Popper Ernő. Félvászon-kötés, kicsit foltos, dedikált.
15005.

4 000 HUF
11,87
14,29
10
Hammer price:
12 000 HUF
Magyarország történeti helységnévtára. Abaúj és Torna megyék. (1773-1808.) Bp.-Miskolc, 2004., Központi Statisztikai Hivatal. Nagyméretű térkép melléklettel. Kiadói papírkötés.
15006.

Available
6 000 HUF
17,80
21,43
  Add to cart
  Remove
Történeti összehasonlító helységnévtár. 1773-1913. A történeti Magyarország északi és északi-keleti megyéi. I. kötet. Kápolnai Iván bevezetőjével. Szerk.: Jeney Andrásné. Bp., 1998, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára, 394 p. Kiadói papírkötés.
15007.

Available
6 000 HUF
17,80
21,43
  Add to cart
  Remove
Sophie Wörishöffer: Das Naturforscherschiff oder Fahrt der jungen Hamburger mit der ,,Hammonia nach den Besitzungen ihres Vaters in der Südsee. Bielefeld-Leipzig, 1880, Velhang& Klasing, 4+464 p.+ 21 t. Egészoldalas képtáblákkal illusztrált. Német nyelven. (Első kiadás ?) Átkötött modern egészműbőr-kötés, az eredeti aranyozott elülső borítót és a gerincet a borítóra kasírozták, javított kötéssel, egy képtáblát újra bekötöttek, körbevágott.
15008.

Available
6 000 HUF
17,80
21,43
  Add to cart
  Remove
Winkler Gábor: Győr. 1939-1999. Győr, 1999, Műhely. Magyar, német és angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15009.

Available
3 000 HUF
8,90
10,71
  Add to cart
  Remove
15010.

3 600 HUF
10,68
12,86
Hammer price:
15 000 HUF
Gábriel Tibor: A Budai Vigadó története. 2011, Lánchíd Kör. DEDIKÁLT! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15011.

2 000 HUF
5,93
7,14
Hammer price:
2 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 398:
From 6 July to 15 July
Viewing: from 12 July to 15 July
Payment deadline is 30 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.