Books: Religion

Number of items: 48

1728 Hoch-feyerlcihes Ehren-Beprang womit Denen weyland Seelig nunmehr aber heilig-gesprochenen zweyen Englischen Junglingen aus der Gesellschaft Jesu, Aloysio Gonzagae und Stanislao Kostkae,... Ofen, 1728, Johann Georg Rottenstein, 3+9 sztl. lev.+ 1 (S. Aloysius Gonzaga, rézmetszet) t. Német és latin (csak a címlap utáni két számozatlan levél) nyelven. Papírkötésben. Gonzaga Szent Alajosról (1568-1591), és a vele együtt szentté avatott (1726) Kosztka Szent Szaniszlóról (1550-1568) szóló nyomtatvány.
17801.

2 000 HUF
10
Helvét hitvallás. Iskolai s magány használatúl, Az eredeti szöveg- és az 1791-ki debreczenyi fordítás nyomán. Pápa, 1853, A Ref. Főtanoda betűvei, XIX+142 p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötésben, a hátsó borítón részben pótolt,a kötése szétvált a 28/29. oldalon.   javított, felvágatlan lapokkal.
17802.

1 000 HUF
10
Ravasz László:Korbán I-II. kötet. Beszédek, írások. Bp.,[1942],Franklin, XI+502; XI+549 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
17803.

5 000 HUF
Az Ó-és Uj-Szövetségi Szent Írás kétszáz képpel keresztény katolikusok számára. Pest, 1851. Bucsánszky Alajos. Korabeli, díszes, aranyozott egészbőr kötésben. Aranyozott lapszélekkel, szakadásokkal.
17804.

6 000 HUF
47
Prímás-album. Dr. Serédi Jusztinián Magyarország bíbornok hercegprímása tiszteletére. Szerk.: az Országos Katolikus Szövetség. Bp., 1928.. Franklin. 358+2 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
17805.

4 600 HUF
12,43
13,53
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos könyv. Buda, 1838, Kir. M. Universitas betűivel, 3 sztl. lev.+388, 391/392 p.+7 t. Az oldalszámozáson belül további 1 metszettel. Korabeli díszes egészbőr-kötésben, kopott , kissé sérült borítóval, az elülső kötéstábla elvált a könyvtesttől, az utolsó lap hiányos (391/392.), sérült, az utolsó előtti lap sérült (387/388, majdnem kijár, egy lap hiányos (63/64. ), egy tábla kijár, szakadt, foltos lapokkal. Megviselt állapotban.
17806.

3 000 HUF
Müller Lajos Lajos:A keresztény házasság. Különös tekintettel az 1918 május 19-én életbelépett új egyházjogokra. Bp., 1923, Mária-Kongregáció. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, a gerincen kis szakadással.
17807.

Müller Lajos Lajos:A keresztény házasság. Különös tekintettel az 1918 május 19-én életbelépett új egyházjogokra. Bp., 1923, "Mária-Kongregáció". Második kiadás. Kiadói papírkötésben, a gerincen kis szakadással.

1 000 HUF
Egyháztörténelmi emlékek a magyarországi hitújítás korából. III. köt.: 1535-1541. Monumenta Ecclesiastica Tempora Innovatae in Hungaria Religionis Illustrantia. Tomus Tertius: 1535-1541. Szerk.: Bunyitay V., Rapaics R., Karácsonyi J. Bp., 1906, Szent István-Társulat, 6+593+3 p. Latin és magyar nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
17808.

1 000 HUF
Bibliai földrajz és természetrajz. Összeáll.: Csizmadia Lajos. Sylvester Bibliai Kézikönyve. IV. Tahitótfalu, 1927, Sylvester-ny. , VIII+152 p. Átkötött félvászon-kötésben.
17809.

2 000 HUF
Dr. Werdenich Endre: A természetbölcselet kézikönyve. I. és II. kötet egybekötve. Győr, 1910, Győregyházmegye Könyvsajtója. Félvászon kötésben, kissé kopott állapotban.
17810.

1 400 HUF
17811.

1 000 HUF
17812.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF