Books: History

Number of items: 207

15638.

20 000 HUF
54,05
58,82
15639.

8 000 HUF
[Thomas Babington] Macaulay: Ánglia története II. Jakab trónralépte óta. I-VI. kötetek. Ford: Csengery Antal, Zichy Antal. Bp., 1875-1877., MTA, (Athenaeum). Az I-II. kötet második kiadás. Átkötött, javított gerincű félbőr-kötés, az I-II., és VI. kötetek gerince javított, a III-V. kötetek gerincén sérülésnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel.
15640.

8 000 HUF
Apor [Péter, altorjai]: Metamorphosis Transylvaniae. (Erdély változása). Cserei Mihály pótló megjegyzéseivel. Bp.,(1927),Rózsavölgyi, 52 sztl. lev. A könyvben több kezdő betűt/iniciálét kézzel kifestettek. Egyedi átkötött álbordás gerincű félbőr-kötés, az elülső kötéstáblán Erdély címerével, a borítón foltokkal, kopásnyomokkal. Nyomták 1111 példányban és pedig 1000 példányt félfamentes, 111 példányt pedig bibliofilok részére merített papírra. Számozatlan példány! Megjelent 1000 példányban.
15641.

Apor [Péter, altorjai]: Metamorphosis Transylvaniae. (Erdély változása). Cserei Mihály pótló megjegyzéseivel. Bp.,(1927),Rózsavölgyi, 52 sztl. lev. A könyvben több kezdő betűt/iniciálét kézzel kifestettek. Egyedi átkötött álbordás gerincű félbőr-kötés, az elülső kötéstáblán Erdély címerével, a borítón foltokkal, kopásnyomokkal. "Nyomták 1111 példányban és pedig 1000 példányt félfamentes, 111 példányt pedig bibliofilok részére merített papírra." Számozatlan példány! Megjelent 1000 példányban.

5 000 HUF
Winston Churchill: Az angol ajkú népek története. Ford.: Somogyi Pál László. Bp., 2004, Európa. Kiadói kartonált papírkötés.
15642.

10 000 HUF
27,03
29,41
15643.

8 000 HUF
A történeti Erdély. Gróf Teleki Pál előszavával. Szerk.: Asztalos Miklós. [Bp.], 1936, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 739+1 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kissé foltos egészvászon kötés, kissé foltos borítóval, a táblák szélein folttal.
15644.

5 000 HUF
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p. Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, hiányzó térképekkel, névbejegyzéssel.
15645.

4 000 HUF
Magyar lélek, magyar munka. Írásban, és képben. Szerk.: Radisics Elemér. Bp., 1943, Athenaeum, 3 sztl. lev. (Horthy Miklós kormányzó képével)+194 p.+XXIV (táblák előtt hártyapapírral) t. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal illusztrálva. Kiadói, festett aranyozott kartonált papírkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15646.

5 000 HUF
16
Cs. Lengyel Beatrix: Olaszhoni Emlék. - Ricordo dallItalia. Az itáliai magyar emigráció fényképeinek katalógusa. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Múzeum. Rengeteg fényképpel, többek közt Kossuth Lajos, Türr István, Pulszky Ferenc, Kossuth Ferenc portréival illusztrált kiadvány. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15647.

Cs. Lengyel Beatrix: Olaszhoni Emlék. - Ricordo dall'Italia. Az itáliai magyar emigráció fényképeinek katalógusa. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Múzeum. Rengeteg fényképpel, többek közt Kossuth Lajos, Türr István, Pulszky Ferenc, Kossuth Ferenc portréival illusztrált kiadvány. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.

8 000 HUF
15648.

5 000 HUF
Moravcsik Gyula: Az árpád-kori magyar történet bizánci forrásai. Fontes Byzantini Historiae Hungaricae Aevo Ducum et Regum ex Stripe Árpád Descendentium. Összegyűjtötte, fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Moravcsik Gyula. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15649.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF