Books: Architecture, Art

Number of items: 241

16621.

1 800 HUF
Dévényi Iván: Tihanyi. A szerző, Dévényi Iván (1929-1977) műkritikus, műgyűjtő által dedikált! Bp., 1968, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel, Tihanyi Lajos festőművész alkotásainak reprodukcióval illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
16622.

2 800 HUF
7,57
8,24
Bálint Jenő: Művészfejek. Csók István bevezetőjével. H.n., é.n., Amicus. A boríték rajzát, a címlapot és a kezdőbetűket Reiter László tervezte. Kiadói papírkötés, kissé kopott, sérült borítóval.
16623.

1 800 HUF
Murádin Jenő: Erdélyi magyar metszetművészet a 20. században. Nagyvárad, 2004, Europrint. Fekete-fehér és színes képekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé hullámos lapszélekkel, a kötése egy helyen részben kissé sérült.
16624.

2 400 HUF
Nagybánya. Nagybányai festészet a neósok fellépésétől 1944-ig. Szerk.: Jurecskó László, Kishonthy Zsolt. Miskolc, 1992., MissonArt Galéria. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált, többek közt Boromisza Tibor, Tihanyi Lajos, Ziffer Sándor, Patkó Károly, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Galimberti Sándor, Jándi Dávid, Nagy Oszkár műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
16625.

2 600 HUF
7,03
7,65
Szücs György, Zwickl András: Jándi Dávid. Bp./Miskolc, 2008, MissionArt Galéria. 2. kiadás. Színes és fekete-fehér képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16626.

2 400 HUF
Bajkay Éva-Murádin Jenő: Dömötör Gizella, Mund Hugó. Nagybányától Buenos Airesig. Nagybánya könyvek 6. Bp.-Miskolc,1996,MissionArt Galéria. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16627.

2 400 HUF
Válogatás a nagybányai művészek leveleiből 1893-1944. Szerk.: András Edit - Bernáth Mária. Dokumentumok a Nagybányai Művésztelep Történetéből II. Nagybánya könyvek 8. Bp.-Miskolc,1997,MissionArt Galéria. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16628.

2 400 HUF
Jurecskó László: Boromisza Tibor nagybányai korszaka. (1904-1914.) Nagybánya könyvek 5. Miskolc,[1996],MissionArt Galéria. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16629.

3 000 HUF
Mednyánszky László feljegyzései 1877-1918. Válogatás a festő kiadatlan naplófeljegyzéseiből. Szerk.: Bardoly István. Bp., 2003, Magyar Nemzeti Galéria. Néhány fekete-fehér illusztrációval. Kiadói papírkötés.
16630.

1 800 HUF
Dr. Mária Kresz: Ungarische Bauerntrachten (Magyar parasztviselet). Bp, 1957, Akadémiai Kiadó. Félvászon kötésben, jó állapotban. + 96 tábla félvászon védőborítóban, jó állapotban. + Kissé kopott karton védőborítékban.
16631.

4 000 HUF
1947 Alkotás művészeti folyóirat I. évf. 1-8. sz., 1947. jan.-aug. Szerk.: Borbíró Virgil, Kadosa Pál, Kállai Ernő, Kárpáti Aurél, Mihályfi Ernő, Szűcs László. Felelős szerkesztő: Kassák Lajos. Papírkötésekben, a borítókon kis kopásnyomokkal, a 3-4. szám borítóján folt, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában.
16632.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF