Military

Number of items: 41

2002. Szolgálati Érdemjel arany fokozata zománcozott, aranyozott tombak kitüntetés mellszalagon, szalagsávval, eredeti tokban T:2 Hungary 2002. Distinction for Service of Merit, 1st Grade enamelled, gold plated tombac decoration with ribbon, thin ribbon, in original case C:XF NMK 788.
31457.

2002. "Szolgálati Érdemjel arany fokozata" zománcozott, aranyozott tombak kitüntetés mellszalagon, szalagsávval, eredeti tokban T:2 Hungary 2002. "Distinction for Service of Merit, 1st Grade" enamelled, gold plated tombac decoration with ribbon, thin ribbon, in original case C:XF NMK 788.

6 000 HUF
17,80
21,43
13
2004. Békefenntartásért Szolgálati Jel ezüstözött fém kitüntetés mellszalaggal, dísztokban T:2 Hungary 2004. Distinction for Service in Peacekeeping decoration with ribbon, in case C:XF NMK 804.
31458.

2004. "Békefenntartásért Szolgálati Jel" ezüstözött fém kitüntetés mellszalaggal, dísztokban T:2 Hungary 2004. "Distinction for Service in Peacekeeping" decoration with ribbon, in case C:XF NMK 804.

4 000 HUF
11,87
14,29
2004. Békefenntartásért Szolgálati Jel ezüstözött fém kitüntetés mellszalaggal, dísztokban, mellszalag varrása elengedett T:2 Hungary 2004. Distinction for Service in Peacekeeping decoration with ribbon, in case, damaged sewing of the ribbon C:XF NMK 804.
31459.

2004. "Békefenntartásért Szolgálati Jel" ezüstözött fém kitüntetés mellszalaggal, dísztokban, mellszalag varrása elengedett T:2 Hungary 2004. "Distinction for Service in Peacekeeping" decoration with ribbon, in case, damaged sewing of the ribbon C:XF NMK 804.

3 000 HUF
8,90
10,71
2013. Szolgálati Érdemjel babérkoszorúval ékesített arany fokozata, aranyozott, zománcozott kitüntetés eredeti mellszalagon, eredeti dobozában T:1 Hungary 2013. Distinction for Service of Merit gold grade adorned with laurel wreath, gilt, enameled medal with original ribbon, in original case C:UNC
31460.

2013. "Szolgálati Érdemjel" babérkoszorúval ékesített arany fokozata, aranyozott, zománcozott kitüntetés eredeti mellszalagon, eredeti dobozában T:1 Hungary 2013. "Distinction for Service of Merit" gold grade adorned with laurel wreath, gilt, enameled medal with original ribbon, in original case C:UNC

50 000 HUF
148,37
178,57
Bozó Gyula (1913-2004) DN Aggházy Kamil és Gabányi János alapítók / HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum - Magyar Örökség díj - Alapítva 1918-ban kétoldalas, aranyozott Br emlékérem, eredeti tokban (42,5mm) T:1 (eredetileg PP)
31461.

Bozó Gyula (1913-2004) DN "Aggházy Kamil és Gabányi János alapítók / HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum - Magyar Örökség díj - Alapítva 1918-ban" kétoldalas, aranyozott Br emlékérem, eredeti tokban (42,5mm) T:1 (eredetileg PP)

2 000 HUF
5,93
7,14
Kitüntetéseink, I. sz. függelék, magyar katonai kitüntetések felsorolása a Horthy-korszakból, képábrázolással, keménypapírra ragasztva, 1944-ig. Kiadta a Magyar Királyi Térképészeti Intézet. Modern másolat!
31462.

"Kitüntetéseink, I. sz. függelék", magyar katonai kitüntetések felsorolása a Horthy-korszakból, képábrázolással, keménypapírra ragasztva, 1944-ig. Kiadta a Magyar Királyi Térképészeti Intézet. Modern másolat!

2 000 HUF
5,93
7,14
31463.

15 000 HUF
44,51
53,57
Franciaország DN A Köztársasági Hadsereg futárainak emlékplakettje ezüstözött fém, hátlapján jelzett múzeumi másolat, dísztokban (72x59mm) T:1 France ND Commemorative plaque of the Republic Army couriers silvered metal, museum copy marked on the back, in a decorative case (72x59mm) C:UNC
31464.

Franciaország DN "A Köztársasági Hadsereg futárainak emlékplakettje" ezüstözött fém, hátlapján jelzett múzeumi másolat, dísztokban (72x59mm) T:1 France ND "Commemorative plaque of the Republic Army couriers "silvered metal, museum copy marked on the back, in a decorative case (72x59mm) C:UNC

2 000 HUF
5,93
7,14
Német Birodalom / Német Harmadik Birodalom 1913-1943. Blank die Wehr Rein die Ehr Kyffhäuser Szövetség emlékmedál mellszalag nélkül + Német Harmadik Birodalom 1934. Frontharcos Becsületkereszt 1914-1918 Br kitüntetés mellszalaggal T:2 German Empire / German Third Reich 1913-1943. Blank die Wehr Rein die Ehr Kyffhäuserbund commemorative medallion without ribbon + German Third Reich 1934. The Honour Cross of the World War 1914/1918 for Combatants Br decoration with ribbon C:XF
31465.

Német Birodalom / Német Harmadik Birodalom 1913-1943. "Blank die Wehr Rein die Ehr" Kyffhäuser Szövetség emlékmedál mellszalag nélkül + Német Harmadik Birodalom 1934. "Frontharcos Becsületkereszt 1914-1918" Br kitüntetés mellszalaggal T:2 German Empire / German Third Reich 1913-1943. "Blank die Wehr Rein die Ehr" Kyffhäuserbund commemorative medallion without ribbon + German Third Reich 1934. "The Honour Cross of the World War 1914/1918 for Combatants" Br decoration with ribbon C:XF

4 000 HUF
11,87
14,29
Német Birodalom 1915. Kárpáti őrség 1914-1915 - Déli Német Hadsereg Br jelvény (37x26mm) T:2 tű letört German Empire 1915. Karpathen wacht 1914-1915 - Deutsche Südarmee (Carpathian Watch 1914-1915 - German Southern Army Br badge (37x26mm) C:XF needle broke
31466.

Német Birodalom 1915. "Kárpáti őrség 1914-1915 - Déli Német Hadsereg" Br jelvény (37x26mm) T:2 tű letört German Empire 1915. "Karpathen wacht 1914-1915 - Deutsche Südarmee (Carpathian Watch 1914-1915 - German Southern Army" Br badge (37x26mm) C:XF needle broke

2 000 HUF
5,93
7,14
13
Német Harmadik Birodalom 1939. Háborús Érdemkereszt II. osztálya kardokkal Br kitüntetés gyártói jelzés és mellszalag nélkül + Wehrmacht tányérsapka (Schirmmütze) jelvény T:2  German Third Reich 1939. War Merit Cross 2nd Class with Swords (Kriegsverdienstkreuz 2. Klasse mit Schwertern) Br decoration without makers mark and ribbon + Wehrmacht Schirmmütze cap badge C:XF
31468.

Német Harmadik Birodalom 1939. "Háborús Érdemkereszt II. osztálya kardokkal" Br kitüntetés gyártói jelzés és mellszalag nélkül + Wehrmacht tányérsapka (Schirmmütze) jelvény T:2 German Third Reich 1939. "War Merit Cross 2nd Class with Swords (Kriegsverdienstkreuz 2. Klasse mit Schwertern)" Br decoration without maker's mark and ribbon + Wehrmacht "Schirmmütze" cap badge C:XF

7 500 HUF
22,26
26,79
Német Harmadik Birodalom 1944. I. Osztályú Vaskereszt kitüntetés, a jelvény hátlapjánL/11 gyártói jelzés T:2,2- rozsda, a jelvény rétegei között rés a felső keresztszár bal oldalán, tű külön German Third Reich 1944. Iron Cross 1st class decoration, with L/11 makers mark on the reverse C:XF,VF rust, on the upper cross stems left side layers began to seperate, with loose needle
31469.

Német Harmadik Birodalom 1944. "I. Osztályú Vaskereszt" kitüntetés, a jelvény hátlapján"L/11" gyártói jelzés T:2,2- rozsda, a jelvény rétegei között rés a felső keresztszár bal oldalán, tű külön German Third Reich 1944. "Iron Cross 1st class" decoration, with "L/11" makers mark on the reverse C:XF,VF rust, on the upper cross stem's left side layers began to seperate, with loose needle

18 000 HUF
53,41
64,29
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.