Faleristics: medals, orders, badges

Number of items: 58

31517.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
16 000 HUF
47,34
59,26
  Add to cart
  Remove
~1921-1929. Heim-nővér zománcozott Br jelvény, kék zománccal. Heim Pál kezdeményezésére indított kétéves továbbképzést sikeres vizsgával záró résztvevői 1921 után ezt a kitüntető jelvényt viselhették. A hátlapon BERÁN N. BPEST gyártói jelzés. Szign.: Berán Lajos (38,5x51,5mm) T:1-,2 / Hungary ~1921-1929. Heim-nővér (Heim Nurse) enamelled Br badge with blue enamel. Badge for the participants of an advanced studies program by Pál Heim, from 1921 onwards nurses after the successful exam became eligible to wore this badge. With BERÁN N. BPEST makers mark. Sign.: Lajos Berán (38,5x51,5mm) C:AU,XF
31518.

~1921-1929. "Heim-nővér" zománcozott Br jelvény, kék zománccal. Heim Pál kezdeményezésére indított kétéves továbbképzést sikeres vizsgával záró résztvevői 1921 után ezt a kitüntető jelvényt viselhették. A hátlapon "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzés. Szign.: Berán Lajos (38,5x51,5mm) T:1-,2 / Hungary ~1921-1929. "Heim-nővér (Heim Nurse)" enamelled Br badge with blue enamel. Badge for the participants of an advanced studies program by Pál Heim, from 1921 onwards nurses after the successful exam became eligible to wore this badge. With "BERÁN N. BPEST" maker's mark. Sign.: Lajos Berán (38,5x51,5mm) C:AU,XF

9 000 HUF
26,63
33,33
Hammer price:
36 000 HUF
~1930-1940. Fekete alapon fehér kettőskeresztes zománcozott Br jelvény (47x28mm) T:2 tű letört
31519.

1 400 HUF
4,14
5,19
16
Hammer price:
3 600 HUF
~1930-1940. EMERGÉ festett, ezüstözött gumiárú gyár gomblyukjelvény, hátlapon DR BOSSÁNYI gyártói jelzéssel (20mm) T:2 kopott festés
31520.

~1930-1940. "EMERGÉ" festett, ezüstözött gumiárú gyár gomblyukjelvény, hátlapon "DR BOSSÁNYI" gyártói jelzéssel (20mm) T:2 kopott festés

1 000 HUF
2,96
3,70
Hammer price:
1 200 HUF
~1930-1940. Tungsram Dal és Önképző Kör 1902 zománcozott gomblyukjelvény (17mm) T:1-
31521.

~1930-1940. "Tungsram Dal és Önképző Kör 1902" zománcozott gomblyukjelvény (17mm) T:1-

1 600 HUF
4,73
5,93
11
Hammer price:
3 200 HUF
1935. XXVI. Országos Katolikus Nagygyűlés Cu jelvény (42x28mm) T:2
31522.

1935. "XXVI. Országos Katolikus Nagygyűlés" Cu jelvény (42x28mm) T:2

Available
1 600 HUF
4,73
5,93
  Add to cart
  Remove
1936. XXVII. Országos Katolikus Nagygyűlés - XI. Ince fém lemezjelvény (70x) (29mm) T:2,2- közte oxidáció
31523.

1936. "XXVII. Országos Katolikus Nagygyűlés - XI. Ince" fém lemezjelvény (70x) (29mm) T:2,2- közte oxidáció

Available
3 600 HUF
10,65
13,33
  Add to cart
  Remove
1945. 1945. III. 4. Székesegyházért sárgaréz lemezkitűző + 1947. Székesegyházunk újjáépül 1945-1947 Al kitűző T:2
31524.

1945. "1945. III. 4. Székesegyházért" sárgaréz lemezkitűző + 1947. "Székesegyházunk újjáépül 1945-1947" Al kitűző T:2

1 000 HUF
2,96
3,70
Hammer price:
1 000 HUF
1949. A Magyar Népköztársasági Érdemérem arany fokozata kitüntetés szalagsávja és miniatűrje T:1- Hungary 1949. Medal of Merit of the Hungarian Peoples Republic Gold class decorations thin ribbon and miniature C:AU NMK: 534.
31525.

1949. "A Magyar Népköztársasági Érdemérem arany fokozata" kitüntetés szalagsávja és miniatűrje T:1- Hungary 1949. "Medal of Merit of the Hungarian Peoples Republic Gold class" decoration's thin ribbon and miniature C:AU NMK: 534.

1 000 HUF
2,96
3,70
26
Hammer price:
3 600 HUF
1949. A Magyar Népköztársasági Sport Érdemérem arany fokozata zománcozott aranyozott kitüntetés mellszalagon, tokban + 1949. A Magyar Népköztársasági Sport Érdemérem bronz fokozata a nemzeti szín rátét helyett utólag felhelyezett Kádár-címer T:1- NMK.: 506
31526.

1949. "A Magyar Népköztársasági Sport Érdemérem arany fokozata" zománcozott aranyozott kitüntetés mellszalagon, tokban + 1949. "A Magyar Népköztársasági Sport Érdemérem bronz fokozata" a nemzeti szín rátét helyett utólag felhelyezett Kádár-címer T:1- NMK.: 506

5 500 HUF
16,27
20,37
Hammer price:
6 000 HUF
~1950. Rákosi-címeres sapkajelvény (45x37mm) + ~1960-1970. Munkásőr sapkajelvény zománcozott fém sapkajelvény(43x48mm) T:2- durva zománchibák, utóbbi rögzítőpántok nélkül
31527.

~1950. Rákosi-címeres sapkajelvény (45x37mm) + ~1960-1970. "Munkásőr sapkajelvény" zománcozott fém sapkajelvény(43x48mm) T:2- durva zománchibák, utóbbi rögzítőpántok nélkül

1 200 HUF
3,55
4,44
Hammer price:
1 200 HUF
31528.

Available
70 000 HUF
207,10
259,26
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 396:
From 8 June to 17 June
Viewing: from 14 to 17 June
Payment deadline is 2 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.