Books: Travelling, Local History

Number of items: 195

Fehér Géza: Kanitz Fülöp Félix. A Balkán Kolumbusa élete és munkássága. 1829-1904. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1932, Franklin, 1 t. +201+5 p. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, térképekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos, kopott gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel.
15000.

Fehér Géza: Kanitz Fülöp Félix. "A Balkán Kolumbusa" élete és munkássága. 1829-1904. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1932, Franklin, 1 t. +201+5 p. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, térképekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos, kopott gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel.

20 000 HUF
59,17
74,07
9
Hammer price:
36 000 HUF
Borsod vármegye. (Borsod, Gömör és Kishont k. e. .e vármegyék.) Szerk.: Csíkvári Antal. Vitéz Borbély-Maczky Emil ajánlásával. kövecsesi Lukács Endre előszavával. Vármegyei Szociográfiák V-VI. köt. Bp.,(1939),Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 86+2+151+41+2+176+513 (háromhasábos számozás) + 1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán a vármegye dombornyomású, vörös pecsétjével, kopott, foltos borítóval.
15001.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
10 000 HUF
29,59
37,04
  Add to cart
  Remove
Zemplén vármegye. I. rész.: A vármegye természeti, történeti és gazdasági viszonyai. II. rész.: A vármegye társadalmi és művelődési viszonyai. III. rész. Illusztrációk. IV. rész.: Községi adattár. Szerk.: Csíkvári Antal. Kálnói és ádámföldi Bornemisza Miklós előszavával. Vármegyei Szociográfiák XI. Bp., 1940, Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 226 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, az első kötéstáblán a vármegye piros dombornyomásos pecsétjével, kopott, foltos borítóval.
15002.

10 000 HUF
29,59
37,04
Hammer price:
10 000 HUF
15003.

Available
2 400 HUF
7,10
8,89
  Add to cart
  Remove
15004.

Available
18 000 HUF
53,25
66,67
  Add to cart
  Remove
A medvei Duna-híd 1939-1942. A M. kir. Kereskedelem- és Közlekedésügyi Minisztérium tervei alapján építették: Zsigmondy Béla Rt., Magyar Waggon- és Gépgyár Rt., stb. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15005.

6 000 HUF
17,75
22,22
Hammer price:
7 500 HUF
Déry József - Dr. Thirring Gusztáv: A Magyar Turista-Egyesület 25 éves múltja 1888-1913. Bp., 1914, Hornyánszky. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
15006.

Available
5 000 HUF
14,79
18,52
  Add to cart
  Remove
Komarnicki Gyula: A Magas-Tátra hegyvilága. 1-7. köt. (Hegymászó- és turistakalauz.) Bp., 1985., Sport. Második, javított kiadás. Térkép-melléklettel az 1. füzetben. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítókkal.
15007.

3 000 HUF
8,88
11,11
Hammer price:
3 000 HUF
1908 Tanulmány a szomszédos községeknek Budapesthez való kapcsolásáról. Bp., 1908, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 22+1 p. + 1 (Nagy Budapest kihajtható térképe, 38x33 cm) t. + I-IV, IV/1-30, V-VII, VIII (7 p.) Kiadói szakadt, foltos papírkötésben, de belül jó állapotban. Ritka!
15008.

6 000 HUF
17,75
22,22
Hammer price:
6 000 HUF
1914 Budapest Székesfőváros Hivatalos címtára 1914. Bp., 1913, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 34+1008 p.+ 1 (kihajtható melléklet) t. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel, a mellékleten szakadással.
15009.

Available
4 800 HUF
14,20
17,78
  Add to cart
  Remove
1879 Budapest Főváros Dunabalparti (volt pesti) részén megállapított új és régi helyrajzi és házszámok mutatókönyve. Szerk.: a Fővárosi Mérnöki Hivatal Földmérési szakosztálya által. Bp.,1879, Pesti Könyvnyomda Rt., 4+544 p. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel.
15010.

3 800 HUF
11,24
14,07
Hammer price:
3 800 HUF
A Magyar Korona Országainak Helységnévtára. Az Orsz. M. Kir. Statisztikai Hivatal felülőrködése mellett szerkesztette Kollerffy Mihály. Bp., 1877., Athenaeum], 100 + 1360 számozott hasáb (oldalanként 2 hasáb elrendezéssel) p. Az elülső kötéstábla és a gerinc hiányzik, de a könyvtest egyben van, a címlap hiányzik, az előző első lapja kijár és részben hiányos, a jelmagyarázat kijár, hiányos.
15011.

Available
4 800 HUF
14,20
17,78
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 396:
From 8 June to 17 June
Viewing: from 14 to 17 June
Payment deadline is 2 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.