Number of items: 316

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben.Bp., 1898., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Ötödik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyommal, egy-két lapon lapszéli szakadásokkal, egy-két kissé foltos lappal.
17895.

8 000 HUF
23,67
29,63
Hammer price:
10 000 HUF
Zichy Géza: A Leányvári Boszorkány. Költői beszély. Zichy Mihály tizenhárom rajzával. Bp., 1881., Athenaeum, 1 (díszcímlap) t. 147 l.+12 t. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, laza kötéssel, néhány lapon firkával/rajzzal, pár lap kijár, az 1. t. beleszíneztek és szakadt, megviselt állapotban.
17896.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
6 000 HUF
17,75
22,22
  Add to cart
  Remove
Várkonyi Nándor: Varázstudomány I.-II. Bp., 1998, Széphalom. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban.
17897.

8 000 HUF
23,67
29,63
Hammer price:
8 500 HUF
Babits Mihály: A gólyakalifa. Elza pilóta. Babits Mihály összegyűjtött munkái VII. Bp.,én.,Athenaeum. Sérült félbőr-kötésben, sérült, hiányzó gerinccel, kopott borítóval, laza kötéssel, foltos lapokkal.  Számozott (52./200) példány, a szerző által aláírt.
17898.

4 000 HUF
11,83
14,81
Hammer price:
38 000 HUF
Bölöni György: Az igazi Ady. A borító illusztrációja Pór Bertalan munkája. A párizsi fotókat André Kertész készítette. A Magyar Könyvnapokra készült kiadvány. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,1947, Szikra, 403 p.+24 t.(Kétoldalas fekete-fehér fotók.) Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, a külső illusztrált borító szakadozott és az elülső borítóról leszakadt.
17899.

3 000 HUF
8,88
11,11
11
Hammer price:
8 500 HUF
Mészáros Lázár emlékiratai. II. kötet. (1849.) Az eredeti kéziratokból közrebocsájtja: Szokoly Viktor. Pest, 1867, Ráth Mór, 2+382 p. Hozzá kötve: Mészáros Lázár külföldi levele és életirata. Az eredeti kéziratokból közrebocsájtja: Szokoly Viktor. Pest, 1867, Ráth Mór, 100 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben.
17900.

4 600 HUF
13,61
17,04
Hammer price:
4 600 HUF
17901.

Available
4 000 HUF
11,83
14,81
  Add to cart
  Remove
Ismerettár, a magyar nép számára nélkülözhetetlen segédkönyv, mely a történelem, természet s egyéb tudományok és művészet köréből gyűjtött ezer czikk és több száz képpel, lehetőleg minél több érdekes tárgyat és egyéniséget betüsorozatos rendben megismertet. VII. köt. Magyarország története- November. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, XVI+767 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, egy-két ceruzás aláhúzással, deformált.
17902.

Available
2 800 HUF
8,28
10,37
  Add to cart
  Remove
Sas Ede: Mai hősök. Bp.,[1902],Singer és Wolfner,(Nagyvárad, If. Berger Sámuel-ny.), 166+2 p. Első kiadás. Első kiadás. Kiadói szecessziós egészvászon-kötésben, (nagyváradi Lévai Márton-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.   A szerző, Sas Ede (1869-1928) által Vinkler József (nyomtatott sajtóban Winkler, (1821-1907?)) nagyváradi választott püspök, nagyprépost, Nagyvárad díszpolgára részére dedikált példány.
17903.

Available
3 600 HUF
10,65
13,33
  Add to cart
  Remove
Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Vadász Miklós rajzaival. Bp., 1910., Franklin, 242 p.+8 t. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti illusztrált borítót az elülső borítóra kasírozták, kissé foltos lapokkal, egy lapon radírozás nyomokkal.
17904.

4 000 HUF
11,83
14,81
13
Hammer price:
6 000 HUF
Goethe lyrai költeményei. I-II. köt. [Egy kötetben.] Ford. bevezette és jegyzetekkel kísérte: Szász Károly. Bp., 1875, MTA, 8+354+1; 2+281+5 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott foltos borítóval, sérült gerinccel.  Kárffy Titusz (1825-1895) ügyvéd, miniszteri tanácsos tulajdonosi címkéjével. Szász Károly (1829-1905) fordító által dedikált példány!
17905.

Available
8 000 HUF
23,67
29,63
  Add to cart
  Remove
Padagogiai Plutarch. Jelesebb paedagogusok, kiválóbb tanférfiak arczkép- és életrajzgyüjteménye, tekintettel a magyarokra. I. köt. Szerk.: Orbók Mór. Bp.-Pozsony, 1887, Drodtleff Rudolf (Heckenast Gusztáv utóda), IV+284 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Drodtleff-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, laza, kissé sérült kötéssel, possessori névbejegyzéssel.
17906.

Available
3 000 HUF
8,88
11,11
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 396:
From 8 June to 17 June
Viewing: from 14 to 17 June
Payment deadline is 2 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.