Books: Law

Number of items: 20

Deák Ferenc: Adalék a magyar közjoghoz. Észrevételek Lustkandl Venczel munkájára: Das Ungarisch-Österreichische Staatsrecht! A magyar közjog történelmének szempontjából. A Budapesti Szemle 1865. I. füzetéből. Pest, 1865, Pfeifer Ferdinánd, 188 p. Kiadói szakadt, foltos papírkötés, a címlapon bejegyzéssel.
15609.

Deák Ferenc: Adalék a magyar közjoghoz. Észrevételek Lustkandl Venczel munkájára: "Das Ungarisch-Österreichische Staatsrecht! A magyar közjog történelmének szempontjából. A "Budapesti Szemle" 1865. I. füzetéből. Pest, 1865, Pfeifer Ferdinánd, 188 p. Kiadói szakadt, foltos papírkötés, a címlapon bejegyzéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
10 000 HUF
29,59
37,04
  Add to cart
  Remove
[Pauly Károly: Magyar tiszti írásmód a polgári igazgatás és törvénykezés szótárával. A magyar ifjuságnak használására kiadta --. Buda, 1827, M. Kir. Universitás betűivel),] 340+2+4 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, a címlap és a 341. oldal lapja hiányzik, a 36. oldalig sérült, hiányos, restaurálásra, pótlásra szoruló lapokkal, foltos lapokkal, egy lapon ceruzás firkával (205.)
15610.

[Pauly Károly: Magyar tiszti írásmód a polgári igazgatás és törvénykezés szótárával. A magyar ifjuságnak használására kiadta --. Buda, 1827, M. Kir. Universitás' betűivel),] 340+2+4 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, a címlap és a 341. oldal lapja hiányzik, a 36. oldalig sérült, hiányos, restaurálásra, pótlásra szoruló lapokkal, foltos lapokkal, egy lapon ceruzás firkával (205.)

Available
4 600 HUF
13,61
17,04
  Add to cart
  Remove
Réz Mihály: Szabadság és egyenlőség. Bp., 1907, Pallas. Átkötött félvászon-kötésben. Dr. Sztehlo Zoltán (1889-1975) jogász, egyetemi tanár névbélyegzőjével.
15611.

Réz Mihály: Szabadság és egyenlőség. Bp., 1907, Pallas. Átkötött félvászon-kötésben. 'Dr. Sztehlo Zoltán (1889-1975)' jogász, egyetemi tanár névbélyegzőjével.

2 800 HUF
8,28
10,37
25
Hammer price:
9 500 HUF
Magyar törvények jegyzetes kiadása. 1885: XI. törvénycikk. Az állami tisztviselők, altisztek és szolgák nyugdíjazásáról. Bp, 1885, Pfeifer Ferdinánd kiadása. Részben szétvált papírkötésben, a borítón feljegyzésekkel, kisebb szakadásokkal. 52p.
15612.

1 000 HUF
2,96
3,70
Hammer price:
1 000 HUF
1945 Az igazoló eljárás újabb szabályai. Előszót írta: Szűcs János. Összeáll. és magyarázattal ellátta: Fenesi Ferenc és Káldi István. Pótfüzet a Mit kell tudni az igazoló eljárásról c. könyvhöz. Bp.,1945, Békeffy, 24 p.
15613.

1945 Az igazoló eljárás újabb szabályai. Előszót írta: Szűcs János. Összeáll. és magyarázattal ellátta: Fenesi Ferenc és Káldi István. Pótfüzet a "Mit kell tudni az igazoló eljárásról" c. könyvhöz. Bp.,1945, Békeffy, 24 p.

1 000 HUF
2,96
3,70
Hammer price:
1 200 HUF
Kahler Frigyes: Joghalál Magyarországon. 1945-1989. Bp.,1993,Zrínyi. Kiadói papírkötés.
15614.

Available
1 000 HUF
2,96
3,70
  Add to cart
  Remove
Márkus Dezső: Magyar magánjog. II. köt.: Meszlény Artur közreműködésével: Dologjog. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1905, Grill. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
15615.

1 800 HUF
5,33
6,67
Hammer price:
1 800 HUF
Magyar Törvénytár 1000-1526. évi törvénycikkek. Az 1000-1301 közt alkotott törvényeket fordította és jegyzetekkel ellátta Nagy Gyula. Az 1301-1526 közt alkotott törvényeket fordították és jegyzetekkel ellátták Dr. Kolosvári Sándor és Dr. Óvári Kelemen. Az 1000-1526. évi törvényeket magyarázatokkal és utalásokkal kiséri Dr. Márkus Dezső. Corpus Juris Hungarici. Magyar Törvénytár. 1000-1895. Milleniumi Emlékkiadás. Bp., 1899, Franklin. Aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
15616.

1 800 HUF
5,33
6,67
20
Hammer price:
7 500 HUF
Vegyes gépelt, sokszorosított iskolai jogi jegyzet, Holub József: Magyar alkotmány és jogtörténelem, A jog, az első gyűrött, szakadozott, 93; 86+15 p.
15617.

Available
1 400 HUF
4,14
5,19
  Add to cart
  Remove
Bűnvádi perrendtartás. Az összes melléktörvényekkel, rendeletekkel, joggyakorlattal. Jegyzetekkel és utalásokkal. Összeáll.: Vargha Ferenc. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp.,1905, Grill. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15618.

1 800 HUF
5,33
6,67
Hammer price:
2 400 HUF
15619.

Available
3 000 HUF
8,88
11,11
  Add to cart
  Remove
15620.

Available
1 000 HUF
2,96
3,70
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 396:
From 8 June to 17 June
Viewing: from 14 to 17 June
Payment deadline is 2 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.