Books: History

Number of items: 164

Lustig, Oliver: Lágerszótár. Kolozsvár, 1984, Dacia. Kiadói kartonált kötés, kiadói szakadt papír védőborítóval.
15677.

1 200 HUF
Árpád-kori legendák és intelmek. A válogatás, a bevezető tanulmány, a jegyzetek és a szöveggondozás Érszegi Géza munkája. Bp., 1983, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15678.

1 000 HUF
Dienes István: László Gyula gergelyező véndiákjai. Szolnok, 1982, Szerzői, 7 p. Kiadói papírkötés.   A szerző Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula (1910-1998) régész, művészettörténész tanítványa, barátja által aláírt példány.
15679.

1 600 HUF
Sumonyi Zoltán: Újrafelfedett titkok. A magyarországi szabadkőművesekről. A könyvet tervezte: Köböl Vera. h.n., Talentum, é.n.. Kiadói kartonált papírkötésben.
15680.

1 200 HUF
15
15681.

800 HUF
Mikor mi történt? Beszámoló a XX. század érdekes eseményeiről. Összeáll.: Kügyi Virágh László. Bp., 1942, Hungáira-ny. Második kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötésben.
15682.

1 200 HUF
Dr. Szántó Konrád: Az 1956-os forradalom és katolikus egyház. Miskolc, é.n., Szent Maximilian. Kiadói papírkötés. Jó állapotban
15683.

1 000 HUF
Az én Erdélyem. Domokos Pál Péter elmondja életét Balogh Júliának. Bp., 1988, Vita Kiadó. Kiadói papírkötésben.
15684.

1 000 HUF
George Zarnecki: Kolostorok, szerzetesek, barátok. Ford.: Sarodi Tibor. Bp.,1986., Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15685.

1 000 HUF
Marczinkó Ferenc-Pálfi János-Várady Erzsébet: Az antik világ és a keresztény Európa története a magyar honfoglalásig. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, szakadozott, kopott borítóval, bejegyzésekkel, jegyzetekkel. plusz oldalakkal. + Marczinkó Ferenc-Pálfi János-Várady Erzsébet: A legújabb kor története a francia forradalomtól napjainkig. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Borító nélkül, bejelölésekkel, jegyzetekkel.
15686.

1 200 HUF
19
Illés György: Végek dicsérete. Magyar végvárak. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér fotókkal.
15687.

1 000 HUF
15688.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF