Books: History

Number of items: 164

Magyarország történeti emlékei az 1896. évi ezredéves országos kiállításon. 896-1896. I-II. kötet. Szerk.: az első részt: Dr. Czobor Béla, a második részt Szalay Imre. Bp.-Bécs, (1897-1903). Gerlach Márton és Társa,(Hornyánszky V.-ny.), 7 sztl. lev.+200 p.+40 (XL) t.+201-470+2 p.+50 (XLI-XC) t. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Egyetlen kiadás. Egységes, díszes kiadói dúsan aranyozott, zöld egészvászon-kötésben, első kötéstáblájának bal felső részén a Magyar Szent Korona süllyesztett, arany alapra nyomtatott képével, enyhén kopott gerincekkel, sarkokkal. Jó példány!
15629.

38 000 HUF
102,70
111,76
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1938, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf., (Wien, Waldheim-Eberle A. G.-ny.), 2 p.+1 (címkép) t+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, az elülső kötéstáblán Wiener Neustadt (Bécsújhely) címerével, aranyozott lapélekkel, 1938-as házassági ajándékozási sorokkal, Bécsújhely város polgármesterének (Edmund Scheidtenberger (?-?), NSDAP, 1938-1945) aláírásával, kissé kopott borítóval és gerinccel./  Gilt Half-leather-bindig, with the Coat of Arms of Wiener Neustadt, with gilt page edges, with marriage gift lines, and the autograph signature from the city major of Wiener Neustadt (Edmund Scheidtenberger (?-?), NSDAP, 1938-1945), with little bit worn cover and spine.
15630.

20 000 HUF
54,05
58,82
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. Vörös térkép, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm.) Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,a borító kopott, a hátsó borító foltos, a térképek foltosak, hullámosak, az egyik javított, de mind a 2 térkép megvan!
15631.

Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm.) Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,a borító kopott, a hátsó borító foltos, a térképek foltosak, hullámosak, az egyik javított, de mind a 2 térkép megvan!

6 000 HUF
11
Vitéz Barabás Miklós és vitéz Barabás Emil: Balkán. Német-olasz-magyar villámháború. Bp., Szenko, é.n. Ragasztással javított, szakadt gerincű félvászon kötésben.
15632.

5 000 HUF
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel és kötéssel, kissé foltos lapokkal, az első két lap szélei szakadozottak.
15633.

3 400 HUF
9,19
10,00
15634.

3 800 HUF
10,27
11,18
Kun Béla: Ki fizet a háborúért. Negyedik (magyarországi) kiadás. Bp., 1919, Kommunisták Magyarországi Pártja, 8 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos.
15635.

2 800 HUF
7,57
8,24
Tisza István: Küzdelem a parlamentarizmusért. Gróf - - beszédei. Bp., 1904, Athenaeum, 110 p. Első kiadás. Átkötött papírkötésben, javított címlappal, intézményi bélyegzőkkel.
15636.

3 200 HUF
8,65
9,41
15637.

1 800 HUF
Karácsonyi János: Történelmi jogunk hazánk területi épségéhez. Bp., 1921, Szent István-Társulat, 160 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, sérült borítóval, javított gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
15638.

4 000 HUF
10
Balla Antal: A liberalismus törrténelme. Gazdasági és politikai tanításai. A borító Végh Gusztáv grafikus munkája. Bp.,1926, Légrády. III. kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval.
15639.

3 400 HUF
9,19
10,00
Horváth Mihály: Magyarország történelme. I. köt.: A magyar nemzet Európába költözésétől. Ujonnan átdolgozta: Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p. Korabeli kopott félbőr-kötésben, intézményi bélyegzővel, a könyvtest elvált a borítótól és kijár, foltos.
15640.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF