Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 61

17570.

10 000 HUF
29,59
37,04
Hammer price:
20 000 HUF
17571.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
12 000 HUF
35,50
44,44
  Add to cart
  Remove
[Kugler Henrik (1830-1905)] Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi cukrászat. Híres magyar és francia szakács-művészek nyomán írta - -.   A polgári és finom konyha legkipróbáltabb vényeivel. A főzés művészetének mester nélküli elsajátítására. A levesek, előétkek, mártások, mindenféle húsnemek, zöldségek, saláták, főtt és sült tészták, torták, cukorsütemények, cukorkák, italok stb. ízletes és pontos készítési módjával. A tálalás, terítés és fölszeldelés magyarázatával. Étlapok, a konyha s a főzési anyagok teljes ismertetése. Számos képpel. Bp.,én., Rozsnyai Károly, 521+1+16 (korabeli reklámok) p. Szövegközti rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé (foxing) foltos lapokkal.   Dienes Ö. Istvánné Wágner Iréne, Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus feleségének, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus édesanyjának a névbejegyzésével.
17572.

8 000 HUF
23,67
29,63
27
Hammer price:
40 000 HUF
Rézi néni: Szegedi szakácskönyv, ezernél több ételkészítési utasítással. Bp., 1907, Athenaeum, XVI+484+2 p. Kilencedik javított és a legújabb ételreceptekkel bővített kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötésben, két lap szélén szöveget nem érintő hiánnyal, két lap sérült (az egyik javított), egy-két lapszéli szakadással, kissé foltos lapokkal.
17573.

8 000 HUF
23,67
29,63
Hammer price:
13 000 HUF
17574.

2 400 HUF
7,10
8,89
Hammer price:
2 400 HUF
Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi cukrászat. Híres magyar és francia szakácsművészek nyomán, számos képpel. Bp., é.n., Rozsnyai Károly. Későbbi modern egészvászon kötés, címlapon foltokkal és lapszéli apró szakadásokkal, máskülönben jó állapotban.
17575.

Available
6 000 HUF
17,75
22,22
  Add to cart
  Remove
17576.

6 000 HUF
17,75
22,22
Hammer price:
6 000 HUF
Claus József: Az őszibarack és termesztése. Hungarofruct Kiskönyvtára 16. Bp., 1962, Mezőgazdasági. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
17577.

Available
5 000 HUF
14,79
18,52
  Add to cart
  Remove
Nagymagyarország Szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította Lucullus. Bp., é.n., Athenaeum, 159+1 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, foltos, hullámos lapokkal, kissé dohos.
17578.

Available
4 000 HUF
11,83
14,81
  Add to cart
  Remove
E. Henneking: Dr. Oetkers Schu-kochbuch. Zusammengestellt: - -. Ausgabe C. Bielefeld, ,August Oetker, 144 p.+ XVI (színes és fekete-fehér képtáblák)+ 1 (kihajtható táblázat) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
17579.

Available
4 000 HUF
11,83
14,81
  Add to cart
  Remove
Requinyi Géza: A must erjedése és bakteriológiája. Bp., 1942, Pátria, 128 p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, ceruzás aláhúzással, a gerincen egészen kis hiánnyal.
17580.

Available
4 000 HUF
11,83
14,81
  Add to cart
  Remove
Csepregi Pál: A csemegeszőlő termesztése. Hungarofruct Kiskönyvtára. Bp., 1958, Mezőgazdasági. Második kiadás. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal.
17581.

Available
4 000 HUF
11,83
14,81
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 396:
From 8 June to 17 June
Viewing: from 14 to 17 June
Payment deadline is 2 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.