2007 Balatoni atlasz. 44 település részletes térképe, Indulástól a megérkezésig..., 1: 20.000, Hatvan, Com-Tech, spirálkötésben, volt könyvtári példány, 106 p.
Költészet-művészet találkozása Balatonfüred-Csopak táján. Szerk.: Jáger Ferenc. Nemesvámos, 2002, Balatonfüred-Csopak Tája Szövetkezet. Kiadói papírkötés. A címlapon és a 55. oldalon az egyik szerző, Karácsony Miklós dedikációjával és aláírásával.
Dornyay Béla Vigyázó János: Balaton és környéke részletes kalauza. Részletes magyar útikalauzok 6. (A borítón 7. szerepel. Bp., 1934, Turistaság és Alpinizmus, 426+9 p.+6 (kihajtható táblák)+4 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, a borító sérült, kettészakadt, és elvált a könyvtesttől.
Lukács Károly: A Balaton. Kincsestár, a Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 114. sz. Bp., 1941, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Csongrády Emőke, Vértes László (szerk.): Siófok. Emberek és tájak. Képeslapok és történetek. Siófok, 2017., Sió-Print-ny. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
2 db Balatonnal kapcsolatos könyv: Monspart Éva (szerk.): A Balaton könyve. Balatonfüred, é.n., Nők a Balatonért Közhasznú Egyesület. Kiadói papírkötés. + Tábori Kornél-Tóth Lajos-Zákonyi Ferenc: A Balaton dicsérete. Balatonfüred, 1999, a Nők a Balatonért Egyesület kiadása. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.