Historical documents, manuscripts

Number of items: 66

12434.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
50 000 HUF
147,93
185,19
  Add to cart
  Remove
1830 Helytartótanácsi jegyzőkönyv, 1830. jan., latin nyelven, 3 foltos lappal, 6 sztl. lev.
12435.

Available
5 000 HUF
14,79
18,52
  Add to cart
  Remove
1852-1856 Kézzel írt versgyűjtemény
12436.

3 000 HUF
8,88
11,11
Hammer price:
11 000 HUF
12437.

Available
8 000 HUF
23,67
29,63
  Add to cart
  Remove
1881 Pápai búcsu engedély a kalocsai Kisszeminárium Gyümölcsoltó Boldogasszony kápolnája számára Teodolfo Mertel (1806-1899) bíboros saját kezű aláírásával, XIII. Leo pápa pecsétjével. Pergamen. / 1881 Official papal awarding document with autograph signature of cardinal Teodolfo Mertel (1806-1899) and seal of pope Leo XIII. Vellum 38x14 cm
12438.

Available
26 000 HUF
76,92
96,30
  Add to cart
  Remove
cca 1896 Schickedanz Albert (1846-1915) műépítész, festő, a Millenniumi emlékmű, a Műcsarnok és a Szépművészeti Múzeum tervezőjének tervei a Várhegy tetejére, a Siklóhoz tervezett Erzsébet királyné emlékműre. 2 db fénnyomat. Weinwurm Antal szárazpecséttel jelzett kartonján. 21x29 cm, 14x29 cm Karton méret 34x52 cm
12439.

Available
30 000 HUF
88,76
111,11
  Add to cart
  Remove
1896 A Magyar Nemzeti Múzeum köszönetnyilvánító levele özv. Szilágyi Zoltánné részére, hogy Szilágyi Pál 1848-as honvéd százados kardjával, sapkájával, és tábori kulacsával a múzeum érem- és régiség osztályát gazdagítani szíves volt, javított fejléces papíron, Dr. Krenner József (1839-1920) mineralógus, ásványkutató, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatóőrének (1893-1901) aláírásával.
12440.

Available
5 000 HUF
14,79
18,52
  Add to cart
  Remove
1901 Dr. bizáki Puky Endre (1871-1941), a Gömbös-kormány későbbi külügyminisztere által írt levél
12441.

1 600 HUF
4,73
5,93
9
Hammer price:
3 200 HUF
1903 Bányász József: Arany balladái. Tanulmány. Kézzel írt tanulmány, dolgozat Arany János balladáiról, félvászon-kötésben, 55 számozott oldal.
12442.

Available
1 800 HUF
5,33
6,67
  Add to cart
  Remove
cca 1910-1920 Barát Irén (1890-1972) orvos, tüdőgyógyász, az egyik első női magyar orvosnő saját kézzel írt sorai egy őt és másik két ismeretlen hölgyet ábrázoló képeslap hátoldalán, saját kezű aláírásával, 14x9 cm
12443.

2 000 HUF
5,92
7,41
Hammer price:
2 400 HUF
1911 Emlékkönyv Jauernik Nándor Székesfővárosi Házinyomdai igazgató 25 éves szolgálati jubileuma alkalmából. A székesfővárosi házinyomda személyzetének kiadása, foltos, kissé szakadt papírkötésben.
12444.

2 000 HUF
5,92
7,41
Hammer price:
2 000 HUF
cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló Nemzeti Ereklye tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, sérült, sarkain hiányos, beszakadt, viseltes állapotban, 23x15 cm.
12445.

cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, sérült, sarkain hiányos, beszakadt, viseltes állapotban, 23x15 cm.

3 000 HUF
8,88
11,11
Hammer price:
6 500 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 396:
From 8 June to 17 June
Viewing: from 14 to 17 June
Payment deadline is 2 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.