Books: Religion

Number of items: 43

Drexelius Jeremias: Nap-utánn forgó virág, vagy is minden-féle nyavalya ellen való orvosság, úgymint az emberi akaratnak az Isten akarattyához-való illesztése... deák nyelven ki-botsátott... fel-áldozott Dévay András. 2. kiadás. Egerben, 1770. Püspöki Oskolának Betőivel. 356 + 4 p.Korabeli sérült félbőr kötésben
17268.

Drexelius Jeremias: Nap-utánn forgó virág, vagy is minden-féle nyavalya ellen való orvosság, úgymint az emberi akaratnak az Isten' akarattyához-való illesztése... deák nyelven ki-botsátott... fel-áldozott Dévay András. 2. kiadás. Egerben, 1770. Püspöki Oskolának Betőivel. 356 + 4 p.Korabeli sérült félbőr kötésben

9 000 HUF
24,32
26,47
Szent Ágoston: Divi Aurelii Augustini Hipponensis Episcopi Soliloquia, seu liber Soliloquiorum animae ad Deum. - Tyrnaviae 1740.: typis Academicis S. J. 156p- Utolsó 4 levél erősen hiányos. Korabeli sérült papírkötésben. Ritka!
17269.

5 000 HUF
Hunyadi Ferenc-Dobos István: Különös alkalmatosságokra-való ötven-nyóltz prédikátziók, melyeket a Debretzeni Reformáta Sz. Ekklésiában el-mondott néhai Hunyadi Ferentz, a Tiszán-túl-való ref. ekklésiáknak superintendense és most pedig a maga költségén köz-haszonra ki-botsátott Dobos István Ó-Budai prédikátor. Ötödik darab. Vác, 1802, Máramarosi Gottlieb Antal, 4+634 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, possessori bejegyzésekkel.
17270.

Hunyadi Ferenc-Dobos István: Különös alkalmatosságokra-való ötven-nyóltz prédikátziók, melyeket a Debretzeni Reformáta Sz. Ekklésiában el-mondott néhai Hunyadi Ferentz, a' Tiszán-túl-való ref. ekklésiáknak superintendense és most pedig a' maga költségén köz-haszonra ki-botsátott Dobos István Ó-Budai prédikátor. Ötödik darab. Vác, 1802, Máramarosi Gottlieb Antal, 4+634 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, possessori bejegyzésekkel.

5 000 HUF
Hunyadi Ferenc-Molnár Ferenc: Ötven halotti prédikátziók mellyeket sok úri rendek, és más külömbb-külömbb-féle sorsú hivatalú, állapotú, és idejű halottak felett elmondott néhai Hunyadi Ferentz, debreceni prédikátor, és a Tiszán-túl-való ref. ekklásiáknak superintendense, és most köz-haszonra ki-botsátott Mólnár Ferentz verőtzei prédikátor. Második darab. Vác, 1805, Gotlíb Antal, 4+411 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, possessori névbejegyzésekkel.
17271.

5 000 HUF
Mindszenty Okmánytár. Pásztorlevelek - beszédek - nyilatkozatok - levelek. I-III. köt.. I. köt.: Mindszenty tanítása. II. köt.: Mindszenty harca. III. köt.: Mindszenty áldozata. Sajtó alá rendezte: Vecsey József. München,1957, Ledermüller Olivér, 1 t.+317+3; 1 t.+367; 1 t.+383 p. Emigráns kiadás. Átkötött egészvászon-kötésekben, az eredeti papírborítókat bekötötték.
17272.

3 000 HUF
Szabó József (szerk.:) A magyarországi evangélikus kerestyén egyházegyetem névtára. Győr, 1940. baross nyomda. Kiadói félvászon kötésben
17273.

3 000 HUF
Pap István: Templomban mondandó innepi imádságok. Első rész, ... Készítette - -. Veszprém, 1846, nyn., 272+IV+2 p. Kopott félvászon-kötésben, foltos lapokkal.
17274.

4 400 HUF
11,89
12,94
Papidolgozatok gyászesetekre. Halotti predkiációk, gyászbeszédek és imák, egyházban, gyászudvaron és sírnál. VII-VIII. füzet. Szerk.: Fördős Lajos. [Egybekötve.] Kecskemét, 1857-1859, Szilády Károly, 4+221+3 p.;4+216+4 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.  A Papi Dolgozatok Gyászesetekre c. teológiai könyvsorozat 1849-ben indult. Az első két füzet szerkesztője, és elindítója Szilády László (1812-1862) kiskunhalasi református lelkész. A többi füzetet Fördős Lajos (1817-1884) református lelkész, főesperes, író, költő jegyzete. 14 füzetet ért meg 1849-1871 között.
17275.

4 000 HUF
Bangha Béla - Ijjas Antal: A keresztény egyház története. I-IV., VI-VIII. köt. Szerk: - - . I. köt.: Bangha Béla - Borbély Sándor: Az ősegyház, 303 p.+4 t. Rossz állapotban, foltos, penészes.;  II. köt.: Loschert Kázmér: Az egyházatyák kora, 270+1 p.+8 t.; III. köt.: Gálos László: Az egyház és a barbár népek, 320 p.+7 t.; IV. köt.: Félegyházy József: A középkor egyháza, 403 p.+ 6 t.; VI. köt.: Csóka Lajos: A katolikus megújhodás kora. 346+1 p.+4 t.;  VII. köt.: Az egyház a forradalmak korában. VII. 1.: Íjjas Antal: Az egyházi és az uralkodói abszolutizmus. VII. 2.: Meszlényi Antal: Az egyház a forradalmak korában, 120 p.+4 t.+239 p.+4t. [Egy kötetben]; VIII. köt.: Ijjas Antal: A jelenkor egyháztörténete. 271 p.+6 t. Bp., 1937-1941. Pázmány Péter Irodalmi Társ. (Korda Rt. ny.) Kiadói, egységes, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzőkkel, az V. kötet hiányzik, az I. kötet foltos, penészes.
17276.

6 000 HUF
A protestantizmus Magyarországon. I-II. rész. (Egy kötetben.) Történeti és helyzetrajz. I. rész.: S. Szabó József: A protestantizmus Magyarországon. II. rész.: Baltazár Dezső-Czeglédy Emánuel et alii: A protestáns szellem hivatása a magyar nemzet életben. Sajtó alá rendezte: Vida Gyula. Bp.,1928, Bethlen Gábor Szövetség. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, laza fűzéssel, előzéklapon ajándékozási sorokkal.
17277.

2 400 HUF
17278.

4 000 HUF
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos könyv. Bp, 1905. Rózsa Kálmán. Korabeli díszes vakonyomásos egészbőr-kötésben, a sarkain fém veretekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a könyvtest kissé elvált a borítótól, javított kötéssel, az egyik sarkán a fém veret hiányzik, benne szakadozott lapokkal is, a végén egy-két egyházi aprónyomtatványal, egykorú bejegyzésekkel, megviselt állapotban-
17279.

4 600 HUF
12,43
13,53

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF