Reményik Sándor: Gondolatok a költészetről. Arad, 1926, Vasárnap, 62 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, javított kötéssel, a borító egy sarkán törésnyommal, névbejegyzéssel.
Karr Alphonse: Utazás a kertem körül. Ford.: Lányi Viktor. Híres Könyvek. Bp., 1922, Athenaeum, 450 p. Kiadó aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
Bársony István: Dobogó szívek. Bp., 1891, Szépirodalmi Könyvtár. Kissé viseltes kiadói egészvászon-kötésben (Leszik-kötés), festett lapélekkel, pár helyen szakadt lapokkal.
Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Gárdonyi Géza munkái. Bp.,én. (cca 1930), Dante,(Thalia-ny.) Kilencedik kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészbőr-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső borító felső sarkán törésnyommal.
Új idők lexikona 1.-12. kötet. Budapest, 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Egységes kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval, kopott borítókkal.
Erdélyi Ildikó-Nagy Mária: Ady-kép '77. Tömegkommunikációs Kutatóközpont IX. évf. 15. sz. Bp., 1977, Tömegkommunikációs Kutatóközpont, 178 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 170 példányban. + Egy magyar nyelvű újságcikk, és az eszperantó nyelvű Hungara Vivo Ady Endrére vonatkozó töredéke.