Number of items: 249

Három Csepke könyvek, I-III.   I. Király György: Egy özvegyasszonyról és egy katonáról való história mellyet egyéb régi trufákkal azaz mind víg és szomorú történetekkel egyetemben mindeneknek örömére és okulására egybegyűjtött Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1920, Kner Izidor, 4+83+1 p.+ 4 t. Kozma Lajos 4 egészoldalas, színezett, fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. Számozott (230./620) példány.;   II. Heltai Gáspár-Király György: Egy nemes emberről és az ördögről való história, melyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1920, Kner Izidor. 4+83+1 p.+ 4 t. Kozma Lajos 4 egészoldalas, színezett fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. Számozott példány (236./620) példány.;  III. Király György: Az Miasszonyunk Szíz Mária csodáiról való hét legenda mellyeket egynihány szenteknek életeknek rövid históriájával egyetemben több régi magyar manuskriptumokból kiszedegetett Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1920, Kner Izidor, 4+83+1 p.+ 4 t. Kozma Lajos 4 egészoldalas, színezett fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. Számozott példány (235./620) példány.;  Mindegyikben Kozma Lajos 4 egészoldalas, színes fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. A kézi színezést Kner Erzsébet és Kner Albert végezte. Első kiadások! Számozott példányok!   Egységes kiadói kartonált papírkötésben, a III. köt. borítóját leszámítva az elülső kötéstáblákon narancssárga, fekete betűs címkékkel, festett felső lapélekkel, kissé kopott borítókkal, kissé foltos lapokkal.
17355.

18 000 HUF
53,25
66,67
Diétai magyar Múzsa. Kiadta Márton Jósef. Bécs, 1813. Pichler Antal. rézm. címkép hiányzik!  311 + [1] p. Sérült , eredeti rézmetszetes kiadói papírkötésben. utolsó lapon kis hiány.
17356.

9 000 HUF
26,63
33,33
Kisfaludi Kisfaludy Sándor: Eredeti magyar játékszín. II. köt.: Kún László, A lelkes magyar leány. Pest, 1836, Heckenast Gusztáv, X+2+314 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső szennylapon kis szakadással, az utolsó két lapon ceruzás bejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal.  Benne két helyen: Ifj. Kubinyi Ferenc Könyvtárából bélyegzéssel. Felső-kubini és deménfalvi ifjabb Kubinyi Ferenc (1836-1903) földbirtokos, régész, történész.
17357.

4 800 HUF
14,20
17,78
Erdélyi Helikon antológiája 1927 I-II. kötet. Bánffy Miklós és Kós Károly illusztrációval. Kolozsvár, 1927, Erdélyi Szépmíves Céh,(Lapkiadó-ny.), 172+2 p.+ 4 t.+176+6+VI p. Első kiadás. Későbbi félbőr kötés, a két kötet egybekötve. Első kötetet megelőző címlap kissé sérült és foltos.
17358.

3 000 HUF
8,88
11,11
19
dr: Bajza József: Bajza József költői nyelvéről. A szerző dr. Bajza József által dedikált példány! Bp., 1908. Szerzői. 19 p. Fűzve, papírborítékban
17359.

3 000 HUF
8,88
11,11
Ravasz László: Isten rostájában I-III. köt. Beszédek, írások. Bp.,[1941],Franklin, XII+498; VIII+478; VII+567 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítókkal, a II. kötet elülső borítóján folttal.
17360.

8 000 HUF
23,67
29,63
llyés Gyula: Puszták népe. Bp.,(1936),Nyugat, (Hungária-ny.), 287+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként néhány apró foxing folttal, máskülönben jó állapotban.
17361.

3 000 HUF
8,88
11,11
Anti-Timoleon A legujabb politikai botrány.  Válasz ,,A legujabb politikai divat-ra. Írta Anti-Timoleon. Bp., 1884. (Morvay és Mérei ny.) 67 + [1] p..A katolikus egyházat védő, politikai röpirat, válasz Beksics Gusztáv ,,Timoleon álnéven megjelent művére. Szerzője ismeretlen. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel
17362.

Anti-Timoleon A legujabb politikai botrány. Válasz ,,A legujabb politikai divat"-ra. Írta Anti-Timoleon. Bp., 1884. (Morvay és Mérei ny.) 67 + [1] p..A katolikus egyházat védő, politikai röpirat, válasz Beksics Gusztáv ,,Timoleon" álnéven megjelent művére. Szerzője ismeretlen. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel

3 000 HUF
8,88
11,11
Dohányos János: A spiritizmus gyakorlati kézikönyve. Bp. 1925. Szellemi Búvárok Pesti Egylete. 110 l. Fűzve, új papírborítóval
17363.

4 000 HUF
11,83
14,81
Gellért Oszkár: Testvérbánat csillaga. Régi és uj versek 1900-1922. Első kiadás. Gyoma, 1922, Kner. 160 l. A fametszésű könyvdíszeket Jaschik Álmos rajzolta. Fűzve, kiadói sérült borítóban
17364.

2 000 HUF
5,92
7,41
Teljes magyar-latin szótár. Földrajzi nevekkel szaporítva. Szerk.: Bartl Antal és Veress Ignác. Pest, 1865, Heckenast Gusztáv, VIII+618+6 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval.
17365.

3 000 HUF
8,88
11,11
Szabó Dezső: Segítség! I-III. köt. Bp.,é.n.,Genius,(Világosság Rt.-ny.), XVI+362+2; 311; 304+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17366.

2 000 HUF
5,92
7,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.