Books: History

Number of items: 132

Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1941, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf., (Berlin, Deutscher-Verlag-ny.),1 t.(címkép)+XXVIII+4+781+3 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kiadói kissé kopott, javított, sérült kartontokban, a borítón kis kopásnyomokkal, de a könyv a kartontok hibáit leszámítva jó állapotban. (Kartontokkal együtt ritka!)
15641.

40 000 HUF
118,34
148,15
Széchenyi igéi. Bp., 1921, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Iványi Béla tulajdonosi pecsétjével, Szekfű Gyula ajándékozási soraival és aláírásával. Kiadói kartonált kötés, gerincén kopásnyomokkal.
15642.

5 000 HUF
14,79
18,52
15643.

38 000 HUF
112,43
140,74
15644.

6 000 HUF
17,75
22,22
Szokoly Viktor: A zsarnokok titkai I-IV. Krisztus születésétől a legújabb korig. Pest, 1871, Pfeifer Ferdinánd. Későbbi félvászon kötés, a 4 kötet egybekötve. Első kiadás.
15645.

4 600 HUF
13,61
17,04
Wilhelm Blos: A francia forradalom. A francia közállapotok és események népszerű ismertetése 1789-től 1804-ig. Ford.: Horovitz Jenő. Bp., 1909, Népszava, XII+628 p. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
15646.

3 000 HUF
8,88
11,11
[Max Rassler (1645-1719)]: Justa defensio antiquissimi diplomatis quo Ludovicus Imperator Coenobium Nobilium Virginum Lindaviense nono abhinc seculo stabiliuit, contra iniquam Censuram Hermanni Conringi suscepta et augustissmae majestati Eleonorae Magdalenae Teresiae Romanorum Imperatricis.; Diplomae Leopoldi I. Augustissimi Romanorum Imeratoris. Quo Diploma Ludovicianum pro Parthenone Lindaviensi datum confirmat. Constantiae, 1691, Typis Joannis Adami Köberle, 6 sztl. lev +226 p.+5 sztl. lev.+1 (kihajtható tábla) t.+64 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, sérült, hiányos borítóval és gerinccel, és a gerinc mentén, alul sérült lapokkal, (hiányzó táblákkal ?),az elülső szennylapon tulajdonosi bejegyzéssel.
15647.

2 000 HUF
5,92
7,41
Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Pest, 1865, Lauffer Vilmos, XII+647 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán kis sérüléssel.
15648.

3 000 HUF
8,88
11,11
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 1 t. (térkép-melléklet: Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm.) Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, csak 1! térkép.
15649.

4 400 HUF
13,02
16,30
13
15650.

3 000 HUF
8,88
11,11
15651.

5 000 HUF
14,79
18,52
Juste Tivadar: Mária magyar királyné. II. Lajos özvegye. Ford.: Szász Károly. Pest, 1866, Ráth Mór, IV+241 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, névbejegyzéssel, névbélyegzővel.
15652.

2 400 HUF
7,10
8,89

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.