Historical documents, manuscripts

Number of items: 43

1807. Egy néhány szép énekek és mulatságos versek. Íratatott Pelsüczön Szegedi János által.  Egyházi és világi énekek különböző alkalmakra közöttük esküvőkre. Az esküvői énekek által követjető a kor lakodalmainak menete is, asszonykérés, szállás kérés, stb. 136 kézzel beírt oldal, korabeli sérült félbőr kötésben
12469.

10 000 HUF
29,59
37,04
11
cca 1830 Szakácskönyv, receptgyűjtemény. 301 db kézzel írt recept közel 280 oldalon, német nyelven, hozzá tartlaomjegyzék, regiszter. Félbőr kötésben, kissé kopottas borítóval, belül nagyon szép állapotban, egy-két korabeli magyar bejegyzéssel / Cook-book, collection of recipes. Hand written in half leather binding. 24 cm
12470.

30 000 HUF
88,76
111,11
13
1849 Haynau főszertábornok, a cs. és kir. magyar- és erdélyországi hadsereg főparancsnoka által november 1-jén az alkotmányos rend visszaállítására kiadott hirdetmény + birodalmi alkotmány, 18+2 p, helyenként kisebb foltokkal, részben szétvált
12471.

5 000 HUF
14,79
18,52
cca 1870-1910 betléri gróf Dénes család fotó és irat hagyatéka. A család tagjait és ismerősöket ábrázoló fényképek, nagyrészt feliratozva, kb 25 db fotó, részben berakóban, sok levél, okmány, irat.
12472.

30 000 HUF
88,76
111,11
1880 Capitalien-Tabelle Gálffy György, pénzügyi kimutatás német nyelven
12473.

3 000 HUF
8,88
11,11
cca 1890 Blumen vom Heiligen Lande. A Szentföld képei és virágai, fa-borítású füzet szárított virágokkal, angol. német és héber nyelven. Kissé foltos / Flowers and views of the Holy Land. 10 pictures and dried flowers in wood covered booklet. In German and hebrew languague. Some of the pages a bit spotty,
12474.

5 000 HUF
14,79
18,52
Zirzen Janka emlékkönyve. Nyugalomba vonulása alkalmából ajánlják hálás tanítványai. Bp., Hornyánszky Viktor Könyvnyomdája, 1897. Kopottas borítóval
12475.

6 000 HUF
17,75
22,22
cca 1900 A Szentföld virágai fa borítású füzet szárított virágokkal, több nyelven, kopásokkal, 14x9 cm
12476.

5 500 HUF
16,27
20,37
1909 Prohászka Ottokár (1858-1927) székesfehérvári püspök autográf levele Vértes O. Józsefnek, Székesfehérvárt ábrázoló képeslapon.
12477.

5 000 HUF
14,79
18,52
12478.

20 000 HUF
59,17
74,07
12479.

40 000 HUF
118,34
148,15
1916. Geszt. Tisza István miniszterelnök autográf aláírással ellátott, fejléces elutasító levele. (Nagyváradi helyi érdekű vasút építése tárgyában) + boríték
12480.

10 000 HUF
29,59
37,04
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.