Books: Travelling, Local History

Number of items: 158

Schams [Ferenc] Franz: Vollständige Beschreibung der königlichen Freystadt Pest in Ungern.  Pest, 1821. Hartleben. XVIII, 501 l. 2 sztl. lev. 1 t. (Pest rézmetszetű látképe Blaschke János munkája). Kiadói, sérült papírkötésben, a fűzés egy helyen szétvált.
15000.

40 000 HUF
108,11
117,65
Brassó város és környéke új kalauza. Zajzon, Előpatak, Málnás, Tusnád, Kovászna, és Borszék érintésével. Brassó, 1891, Városi Idegenforgalmi Bizottság, 43+1+60 p.+XVII t. (Egészoldalas fekete-fehér fotók.) Korabeli reklámokkal. Kiadói, ragasztott papírkötésben, hiányzó térkép melléklettel, hiányzó hátsó borítóval./  New Guide of Brasov (Kronstad/Brassó) and surroundings. Zizin, Vâlcele, Tusnad Sat, Covasna, Borsec. Brasov, 1891, Muncipial Tourist Office, 43+1+60 p.+XVII t. (With full pages black and white photographs.) With ads. In Hungarian language. Paperbinding, with worn cover, with some spotties, without map without back cover
15001.

7 000 HUF
18,92
20,59
9
15002.

8 000 HUF
Siklóssy László: A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Hogyan épült Budapest? (1870-1930). Rakovszky Iván előszavával. Bp., 1931, Fővárosi Közmunkák Tanácsa, (Athenaeum-ny.), 623+1 p.+ 1 (Budapest fővárosnak átnézeti térképe, kihajtható térkép) t. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel.
15003.

6 000 HUF
Darkó István: Kassai legenda. Kassa, 1941, WIKO. Kiadói papír kötésben, sérült gerinccel, hullámos papírokkal. + 1941 meghívó a Kassai legenda bemutatására
15004.

4 000 HUF
15005.

3 000 HUF
Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista Egyesület Budapesti Osztálya. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
15006.

2 400 HUF
21
Szigeti Gyula Sándor: Somogyvármegye kaposvári közkórházának története és az 1904-ik évről szóló kimutatása. Kaposvár, 1905. Jancsovitsné és Szalai F. ny. 129+[1] p.+11 t. (ff. fotók az épületekről, az alapítókról és a korábbi igazgatóról)+1 mell. (alaprajz, kihajtható). A történeti részt Csurgói Jenő írta. Fűzött kiadói papírkötésben.
15007.

4 000 HUF
Böckh János: A Bakony déli részének földtani viszonyai. 1. rész. Pest. Khór és Wein,1872.166 oldal,5 litografált képmelléklet. Fűzve, kiadói papírkötsében, kis sérüléssel.
15008.

2 800 HUF
7,57
8,24
Budapest, 21 térkép, utcanévjegyzék és idegenvezető címtár. Összeáll.: Gáll Pongrácz. Bp., 1942, Hellas, 200 p.+20 t. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, egy kihajtható térkép hiányzik.
15009.

2 800 HUF
7,57
8,24
Uxa József: A budavári királyi kápolna s a m. kir. udvari és várplébánia története. Bp.,(1934), Stephaneum Nyomda Rt., VIII+278+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, volt könyvtári példány. ,  A szerző, Uxa József (1897-1954) fiának Uxa Sándornak, az elhunyt vak édesapja végakaratából a szerző orvosának szóló ajándékozási sorokkal, aláírással, dátumozva (1961. V. 23.)
15010.

Uxa József: A budavári királyi kápolna s a "m. kir. udvari és várplébánia" története. Bp.,(1934), Stephaneum Nyomda Rt., VIII+278+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, volt könyvtári példány. , A szerző, Uxa József (1897-1954) fiának Uxa Sándornak, az elhunyt vak édesapja végakaratából a szerző orvosának szóló ajándékozási sorokkal, aláírással, dátumozva (1961. V. 23.)

2 000 HUF
Dr. Sebők Imre: A Szaharában. Bp.,(1912.). Szent- István-Társulat, 357+3 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett, egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15011.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF