Books: Judaica

Number of items: 28

Röck Gyula 3 művéből álló kolligátum, többek közt Zsidó volt-e Jézus? kötettel és egy dedikált kiadvánnyal: Regnum Marianum - Mindszenti Gedeon Magyarország védasszonya című verse alapján. A szerző által édesanyjának dedikált! Bp., 1933, Ferenczes Közlöny. 64p. + Géniusz mesék.1. A magasságokból. 2. Géniuszok között. 3. A világból. Dombóvár, 1935, Bagó Mihály. 80p. + Zsidó volt-e Jézus? Tanulmány. Dombóvár, 1943. Bagó Mihály. 96p. Félvászon kötésben.
17256.

Röck Gyula 3 művéből álló kolligátum, többek közt "Zsidó volt-e Jézus?" kötettel és egy dedikált kiadvánnyal: Regnum Marianum - Mindszenti Gedeon Magyarország védasszonya című verse alapján. A szerző által édesanyjának dedikált! Bp., 1933, Ferenczes Közlöny. 64p. + Géniusz mesék.1. A magasságokból. 2. Géniuszok között. 3. A világból. Dombóvár, 1935, Bagó Mihály. 80p. + Zsidó volt-e Jézus? Tanulmány. Dombóvár, 1943. Bagó Mihály. 96p. Félvászon kötésben.

20 000 HUF
54,05
58,82
Arányi Lajos: Rudnó és lelkésze 1844 és 1845-ben, meg még valami, többi közt a mai magyar zsidó is, közrebocsátá részrehajlatlanúl Rudnó baráti és ellenei fölvilágositására Arányi Lajos, orvos-sebész-tudor, szemész-szülész-mester, a Pesti Kir. Egyetem orvoskara, a Budapesti K. Orvosegyesület és a Magyar Kir. Természetvizsgáló Társaság tagja, a Pesti Kir. Egyetemnél kórboncztan tanára. Pesten, 1846. Emich Gusztáv  Rudnó kihajtható látképe hiányzik + [2] + 224 p. (az utolsó levél egyben kihajtható táblázat). Egyetlen kiadás. Arányi Lajos (1812-1887) orvos, egyetemi tanár e könyvében 50 beteg tüneteit és az alkalmazott gyógymódot írja le, valamint a magyarországi zsidóság küllemét, nyelvét, jellegzetességeit ismerteti. XIX. sz végi, javított félvászon kötésben laza fűzéssel, de jó példány
17257.

Arányi Lajos: Rudnó és lelkésze 1844 és 1845-ben, meg még valami, többi közt a' mai magyar zsidó is, közrebocsátá részrehajlatlanúl Rudnó baráti és ellenei' fölvilágositására Arányi Lajos, orvos-sebész-tudor, szemész-szülész-mester, a' Pesti Kir. Egyetem orvoskara', a' Budapesti K. Orvosegyesület' és a Magyar Kir. Természetvizsgáló Társaság' tagja, a' Pesti Kir. Egyetemnél kórboncztan' tanára. Pesten, 1846. Emich Gusztáv Rudnó kihajtható látképe hiányzik + [2] + 224 p. (az utolsó levél egyben kihajtható táblázat). Egyetlen kiadás. Arányi Lajos (1812-1887) orvos, egyetemi tanár e könyvében 50 beteg tüneteit és az alkalmazott gyógymódot írja le, valamint a magyarországi zsidóság küllemét, nyelvét, jellegzetességeit ismerteti. XIX. sz végi, javított félvászon kötésben laza fűzéssel, de jó példány

10 000 HUF
27,03
29,41
17258.

6 000 HUF
17259.

18 000 HUF
48,65
52,94
17260.

6 000 HUF
Schőn Dávid: Az izraelita vallásoktatás vezérfonala a közép-és polgári iskolák III. osztálya számára. A zsidók története a babiloni fogságtól a Talmud befejezéséig. A Pesti Izr. Hitközösség vallástani iskolakönyvei 7. szám.  Bp, 1931, kiadja Schlesinger József könyvkereskedése Budapesten. Hatodik, átdolgozott kiadás. Papírkötésben, kissé sérült gerinccel, fontos állapotban.
17261.

5 000 HUF
17262.

4 000 HUF
A Talmud könyvei. Berakhoth. - Pea.- Sabbath. A hagyomány gyöngyei. Az eredeti Talmud szöveg alapján dr. Molnár Ernő. Bp, 1921, Korvin Testvérek Könyvnyomdája. Foltos papír kötésben.
17263.

2 800 HUF
7,57
8,24
Székely Béla: Az antiszemitizmus pszichoanalízise. Bp, 1992, Emberismeret. Az 1936-os kiadás reprint kiadása. Papírkötésben, koszos, foltos borítóval. A szövegben aláhúzások tollal, a borító hátlapján tollal írt szöveg.
17264.

1 600 HUF
17265.

4 200 HUF
11,35
12,35
17266.

4 800 HUF
12,97
14,12
17267.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF