Books: Architecture, Art

Number of items: 205

16580.

6 000 HUF
Hungarian Art on the Wold Auction Markets. Magyar művészet a világ aukciós piacán (1980-2004). Bp., é.n., Edition Dutka. Aukciós index leütési árakkal. Színes képekkel, többek közt Aba-Novák Vilmos, Bortnyik Sándor, Ferenczy Károly, Kádár Béla, Munkácsy Mihály, Rippl-Rónai József, Scheiber Hugó, Tihanyi Lajos műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16581.

8 000 HUF
16582.

10 000 HUF
27,03
29,41
Körmendi Anna: Egy szenvedély története - Utam a kortárs művészethez I-II.. Bp., 2017. Körmendi Kiadó. 303p + 303p. Reprodukciókkal, többek közt Gyarmathy Tihamér, Orosz Gellért, Schéner Mihály, Gyémánt László, Gorka Lívia, Mácsai István műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
16583.

5 000 HUF
Várkonyi György: Gyarmathy Tihamér festmények. Bp., 2004, Körmendi Galéria. 317 p. Gyarmathy Tihamér festményeinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált kötésben.
16584.

4 000 HUF
Iparterv 68-80. Kiállítás az Iparterv dísztermében. Bp., é.n. (1980), Iparterv házi nyomdája. Készült 500 példányban. Fekete-fehér képekkel, többek közt Bak Imre, Hencze Tamás, Keserü Ilona, Lakner László, Nádler István 1968-ban, 1969-ben és 1980-ban az Iparterv épületében rendezett kiállításokon szerepelt műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott gerinccel. Ritka!
16585.

4 000 HUF
27
16586.

4 000 HUF
Dr. Biró József: Magyar művészet és erdélyi művészet. Erdélyi Tudományos Füzetek 80. sz. Kolozsvár, 1935, Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói papírkötésben. Néhány oldalon sérült, kisebb szakadásokkal.
16587.

2 000 HUF
Halmágyi Szabolcs-Riedel Lóránt: Régi fegyverekről. Bp., 1986, Műszaki. Szövegközti ábrákkal, fotókkal illusztrált. Jelzésekkel, mesterjegyekkel! Kiadói papírkötés.
16588.

2 000 HUF
László Gyula: Botticelli. 1445-1510. Bp., 1959., Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötésben.   A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, művészettörténész által tanítványa, barátja, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
16589.

2 000 HUF
Losonci Miklós: Gerzson Pál. Mai Magyar Művészet. Bp., 1976., Képzőművészeti Alap. Kiadói kartonált papírkötés.   A szerző, Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
16590.

1 600 HUF
Dr. Szentneményi Béla: Budavár hadiépítészete. A Honvéd Levéltár és Múzeum kiadványsorozata 2. sz. Budapest, 1950, Honvéd Levéltár és Múzeum. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes borítóval, részben szétvált kötéssel.
16591.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF