Books: Hunting

Number of items: 27

Csathó Kálmán: Vadászzsákmány. Ha a vadász író, az író meg vadászik. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,1944, Singer és Wolfner, (Jókai-ny.), 381+3 p. Második kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott félvászon-kötésben, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
17609.

5 000 HUF
Huszár László: Kwaheri. Viszontlátásra. Afrikai vadásznaplójából írta: - -. Bp.,[1929] , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 299 p.+ 8 (színes képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép, Tangyanyika volt Német-Kelet-Afrika térképe, Báró Huszár László 1926-1927. évi vadászexpedíciójának áttekintő térképe, 1:2,000.000,32x30 cm) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szözvegközti fekete-fehér képekkel, és színes képtáblákkal illusztrált. Az elülső kötéstábla belsején Ex libris Zoltán de Szávoszt, vadászati témájú ex libris-szével, rézkarc, papír, jelzett a karcon, 13×9 cm. Kiadói egészvászon borító, kissé foltos borítóval.
17610.

5 000 HUF
Széchenyi Zsigmond: Két kecske. Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor, 195+3 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül 37 egészoldalas fekete-fehér fotóval. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, de a könyv hiánytalan.
17611.

3 000 HUF
Széchenyi Zsigmond: Elefántország. Afrikai vadásznapló-kivonatok. 1932-1933, 1933-1934. Bp., 1944, Szerzői kiadás, (Athenaeum-ny.), 216+2 p.+35 t.(Kétoldalas fekete-fehér fotók.)+1 (kétoldalas térkép) t. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval, a külső illusztrált papírboríték hiányzik, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van.
17612.

3 000 HUF
Hermann Wagner: Entdeckungsreisen im Wald und auf der heide. Leipzig, 1903, Otto Spamer, 1 (litográfia9) t.+VIII+200+4 p.+3 t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, valamint 4 színes képtáblával illusztrált. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
17613.

3 000 HUF
17614.

2 800 HUF
7,57
8,24
17615.

2 000 HUF
17616.

2 000 HUF
Földes László: Lövés a hegyekben. Vadászok, vadorzók. Bp.,1985,Népszava. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
17617.

800 HUF
Jurán Vidor: Vadászkrónika. Egy öreg vadász naplójából. Pozsony/Bratislava-Bp., 1960, Szlovákiai Szépirodalmi Kiadó-Móra. Első kiadás. Átkötött műbőr-kötés, volt könyvtári példány. Megjelent 4550 példányban.
17618.

1 600 HUF
Széchényi Zsigmond: Csui! ... Afrikai vadásznapló. (1928. okt.-1929 ápr.) Bp., 1973, Dr. Vajna és Bokor, (Athenaeum-ny.). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
17619.

1 600 HUF
Gyimesi György: Vadászesztendőim. Pozsony/Bratislava-Bp., 1987, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
17620.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF