Books: Travelling, Local History

Number of items: 197

Branczik Márta - Demeter Zsuzsanna: Budapesti építkezések állomásai. A szerzők, Branczik Márta (1961- ) és Demeter Zsuzsanna (1952-) által dedikált! Bp., 2007, Fekete Sas. Kiadói kartonált kötésben, kiadói papír védőborítóban.
15024.

2 600 HUF
7,45
9,00
Dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld. Írásban és képben. I-II kötet. Szeged, 1930-1936, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete, (Bp., Athenaeum-ny.), 298+ 5 térkép (közte 3 db., színes, kihajt.)+LX t. (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) Fekete-fehér fotókkal, rajzokkal, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kihajtható táblázat hiányzik, a kihajtható térképeken szakadással, a borítón kis kopásnyomokkal, egy lap szélén kis szakadással, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal.
15025.

2 400 HUF
6,88
8,30
19
Tarczai György: Németvilág Budán. Rajzok és elbeszélések. Ferenczi József rajzaival. Bp., 1898, 2+219+1 p. Kiadói kaucsuk táblás-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval és gerinccel.
15026.

2 400 HUF
6,88
8,30
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben.
15027.

1 600 HUF
4,58
5,54
Sédy-Lengyel Rezső: Abony társadalmi és kulturális viszonyai. Különlenyomat a Hajnalodik 1944. évi március és április havi számából. Kecskemét, 1944, Szerzői kiadás,(Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.), 12 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval.
15028.

Sédy-Lengyel Rezső: Abony társadalmi és kulturális viszonyai. Különlenyomat a "Hajnalodik" 1944. évi március és április havi számából. Kecskemét, 1944, Szerzői kiadás,(Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.), 12 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval.

1 000 HUF
2,87
3,46
Zoltai Lajos: A debreceni viselet a XVI-XVIII. században. Az Ethnographia füzetei 8. sz. Bp., 1938, Ethnographia,(Karcag, Kertész József-ny.) 64 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, fotlos.
15029.

Zoltai Lajos: A debreceni viselet a XVI-XVIII. században. Az "Ethnographia" füzetei 8. sz. Bp., 1938, "Ethnographia",(Karcag, Kertész József-ny.) 64 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, fotlos.

1 400 HUF
4,01
4,84
Emlékiratai. Zbierka historickych spisov. Összegyűjtve és kiadva a templom felszentelésének 120. évfordulója alkalmából. Dunaszerdahely, 2003,
15030.

1 200 HUF
3,44
4,15
Csatkai Endre: A nagylozsi báró Solymossy-kastély. A Soproni Szemle kiadványai 96. sz. A Soproni Szemle különlenyomata. Sopron, 1940, (Rottig-Romwalter-ny.), 5 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
15031.

Csatkai Endre: A nagylozsi báró Solymossy-kastély. A Soproni Szemle kiadványai 96. sz. A "Soproni Szemle' különlenyomata. Sopron, 1940, (Rottig-Romwalter-ny.), 5 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.

1 400 HUF
4,01
4,84
15
Törő István: A falusi életforma és változásai az 1950-1960-as években a szabolcs-szatmár-beregi vidékeken. Pilisszentkereszt, 2005, Barangoló. Kiadói sérült papír borításban, szerző által dedikált.
15032.

1 400 HUF
4,01
4,84
1930-1931 A Budapesti II. Ker. Kir. Egyetemi Katholikus Reálgimnázium értesítője. Közzétette: Pongrácz Alajos. Bp., 1931, Iskola Igazgatója. Kiadói papír kötésben.
15033.

1 000 HUF
2,87
3,46
Mikulich Károly: Ismerjük meg Budapestet. Bp., 1931. Pataki Mihály. 48p. Kiadói papírborítóval, kissé sérült.
15034.

800 HUF
2,29
2,77
Műemlékeink 2 db kiadványa. B. Wallon Emma: Az esztergomi Széchenyi tér. + Szalai Imre: Balatonfüred. Bp., 1963, 1964, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói papírkötésben.
15035.

1 200 HUF
3,44
4,15

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.