Dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld. Írásban és képben. I-II kötet. Szeged, 1930-1936, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete, (Bp., Athenaeum-ny.), 298+ 5 térkép (közte 3 db., színes, kihajt.)+LX t. (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) Fekete-fehér fotókkal, rajzokkal, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kihajtható táblázat hiányzik, a kihajtható térképeken szakadással, a borítón kis kopásnyomokkal, egy lap szélén kis szakadással, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal.
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben.
Sédy-Lengyel Rezső: Abony társadalmi és kulturális viszonyai. Különlenyomat a "Hajnalodik" 1944. évi március és április havi számából. Kecskemét, 1944, Szerzői kiadás,(Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.), 12 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval.
Zoltai Lajos: A debreceni viselet a XVI-XVIII. században. Az "Ethnographia" füzetei 8. sz. Bp., 1938, "Ethnographia",(Karcag, Kertész József-ny.) 64 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, fotlos.
Csatkai Endre: A nagylozsi báró Solymossy-kastély. A Soproni Szemle kiadványai 96. sz. A "Soproni Szemle' különlenyomata. Sopron, 1940, (Rottig-Romwalter-ny.), 5 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
Törő István: A falusi életforma és változásai az 1950-1960-as években a szabolcs-szatmár-beregi vidékeken. Pilisszentkereszt, 2005, Barangoló. Kiadói sérült papír borításban, szerző által dedikált.
1930-1931 A Budapesti II. Ker. Kir. Egyetemi Katholikus Reálgimnázium értesítője. Közzétette: Pongrácz Alajos. Bp., 1931, Iskola Igazgatója. Kiadói papír kötésben.
Műemlékeink 2 db kiadványa. B. Wallon Emma: Az esztergomi Széchenyi tér. + Szalai Imre: Balatonfüred. Bp., 1963, 1964, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói papírkötésben.